Діяльність

18.05.2018

На Рівненській АЕС відбулося чергове засідання оперативного штабу щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №3

Одне з важливіших та перспективніших завдань Рівненської АЕС 2018 року – продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3, який з грудня 2017 року перебуває у зупиненому стані з повним вивантаженням палива з активної зони реактора до приреакторного басейну витримки.

Під суворим та вибагливим контролем генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина проводяться всі роботи з ПТЕ енергоблоку №3 РАЕС. Під час щотижневого оперативного штабу заступники генерального директора, заступники головного інженера, керівники та заступники керівників цехів і підрозділів обговорюють хід виконання ремонтних робіт та окреслюють питання, які потребують доопрацювання. Також, обговорюється ряд заходів, що перебувають на особливому контролі Павла Павлишина. Зокрема, це питання вчасного постачання обладнання для заходів з підвищення безпеки енергоблоку мільйонника.

В активній фазі роботи, що ведуться в реакторному та турбінних цехах, електричному цеху, цеху теплової автоматики та вимірювань, а також і в інших підрозділах ВП РАЕС. На часі проведення модернізації систем аварійного електропостачання, розподільчих пристроїв, схем релейного захисту та автоматики, систем автоматичної пожежної сигналізації приміщень реакторного й машинного відділення та спецкорпусів, оснащення стаціонарними неавтоматичними установками газового пожежогасіння приміщень електростанції. Окрім того, виконується перший етап впровадження системи контролю концентрації водню в герметичному об’ємі для запроектних аварій, другий етап якого планується виконати до кінця 2018 року.

Як зазначив Павло Павлишин, усі роботи здійснюються відповідно до плану-графіка «Програми підготовки енергоблоку №3 до ПТЕ», складовою частиною якої є виконання ряду заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (КзПБ). «Персонал ремонтних та експлуатаційних цехів, підрядних організацій згуртовано та відповідально реалізовують заплановані завдання. Разом з тим, ми змушені переносити виконання окремих заходів на час планово-попереджувального ремонту 2019 року через недобросовісних постачальників обладнання. Критичним на сьогодні є постачання 28 трансформаторів, крайні терміни завершуються наприкінці травня. Проблемним стало також постачання обладнання французького виробника, що закуповується за кредитні кошти ЄБРР/Євратом. Фахівці РАЕС докладають максимальних зусиль, щоб вирішити усі питання без перенесення термінів. В цілому, я задоволений результатом - роботи виконується якісно, вчасно та у повному обсязі», - підкреслив генеральний директор РАЕС П.Павлишин.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію