Діяльність

13.07.2018

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Томаківського району

12 липня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Томаківського району Дніпропетровської області для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС - 05.03.2017 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Зі вступним словом виступила виконуюча обов'язки заступника голови Томаківської районної державної адміністрації Марія Даровських, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що виконуються.

Головний спеціаліст з реконструкції і продовженню терміну служби енергоблоків Володимир Гапонов розповів присутнім про стан атомної енергетики світу і ролі Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканців зони спостереження ЗАЕС. Він ознайомив присутніх з результатами оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №4, а також надав інформацію про заходи щодо підвищення безпеки енергоблока, які вже прийняті і плануються до виконання в рамках продовження, про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Заступник начальника служби аналізу безпеки Петро Зибін розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, про розроблені звіти за напрямками, про так званих факторах безпеки і комплексному аналізі безпеки енергоблоку.

Про принципи роботи і проведену модернізацію системи радіаційного контролю, а також про систему і підходи, що застосовуються для охорони навколишнього середовища розповіли в.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов і начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін.

Далі зустріч з громадськістю Томаківського району продовжилася в форматі «питання-відповідь». Крім теми продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників зустрічі цікавило питання соціального захисту населення зони розташування атомної електростанції, яким чином здійснюється збільшення виробництва електроенергії. Також мешканців району цікавили питання якості доріг, які є шляхами евакуації, обладнання постів радіаційного контролю та інформаційних табло на території району, функціонування системи оповіщення.

Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС з жителями Томаківського району.

У свою чергу мешканці Томаківського району подякували фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію