Activities

11.06.2018

На РАЕС завершила роботу комісія Держатомрегулювання України

На майданчику Рівненської АЕС завершила роботу комісія Держатомрегулювання з проведення інспекційного обстеження енергоблоку №3 щодо перевірки його готовності здійснювати діяльність під час довгострокової експлуатації.

У комісії, окрім представників Держатомрегулювання України, взяли участь фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Національної гвардії України та Державної екологічної інспекції у Рівненській області. Також були залучені спеціалісти НАЕК «Енергоатом».

У ході обстеження на енергоблоці №3 РАЕС проводилася інспекційна перевірка стану виконання умов ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерних установок» Рівненської АЕС; технічного рішення «Про безпечну експлуатацію ядерної установки енергоблоку №3 РАЕС після 28 паливної кампанії в період виконання модернізаційних робіт з метою продовження терміну експлуатації» та стану реалізації заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки (КзПБ) енергоблоків АЕС та програми продовження терміну експлуатації (ПТЕ) на енергоблоці №3.

Результати обстеження показали, що усі заплановані роботи в рамках ПТЕ енергоблоку №3 виконуються на високому рівні, переважна їх більшість наразі виконана. Тривають роботи з капітального ремонту та погодження рішень щодо продовження терміну експлуатації дизель-генераторів 3РДЕС31, 32 та іншого обладнання систем, важливих для безпеки. На завершальному етапі – реалізація заходів КзПБ та роботи спрямовані на усунення/компенсацію відступів від вимог норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

Як зауважив голова комісії, державний інспектор Держатомрегулювання Валерій Бугай, інспекційне обстеження не являється фінальним етапом прийняття рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3. Остаточне рішення буде прийнято на засіданні Колегії Держатомрегулювання України, якому передуватимуть громадські обговорення підсумків даного інспекційного обстеження і Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №3, що відбудуться 3-го липня у м. Вараш. Результати обговорень будуть доступні для громадськості та викладені на офіційному сайті ДІЯРУ. «Активна та насичена співпраця рівненських атомників та членів комісії дала змогу якісно провести перевірку у короткі терміни. Саме такий принцип злагодженої та кваліфікованої роботи, однозначно, дозволить рухатись лише вперед до поставленої цілі – продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Рівненської АЕС».

У ході підсумкової наради генеральному директору РАЕС Павлу Павлишину вручено Акт інспекційного обстеження, в якому узагальнені висновки та пропозиції членів інспекційної комісії.

«Сьогодні Рівненська АЕС отримала перший основний, обґрунтований документ, який наближає процес продовження терміну експлуатації першого «мільйонника» РАЕС – енергоблоку №3 до фінішу. Слід відзначити, що перевірці передувала п’ятирічна командна та скрупульозна робота над реалізацією колосального обсягу заходів не лише рівненськими атомниками, а й фахівцями Компанії, представниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ДНТЦ ЯРБ, ДСНС, екологічних та підрядних організацій, - зазначив Павло Павлишин, -  Попереду ще чимало завдань, зокрема, роботи із завершення запланованих заходів ПТЕ, усунення умов, зазначених в Акті, підготовки та узгодження документації, налагодження модернізованого обладнання та його включення у роботу».

На завершення Павло Яремович виразив слова вдячності за проведену  роботу членам комісії, спеціалістам електростанції, Компанії та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
Non-financial Report 2017 of NNEGC “Energoatom”

Report a Corruption Offense