Прес-центр

08.08.2018

На РАЕС вживаються заходи для стабільної роботи обладнання за умов підвищеної температури повітря

Український Гідрометцентр попереджає про підвищення температури повітря на Рівненщині. Проте спекотне літо не стане на заваді безпечній роботі обладнання та персоналу Рівненської АЕС, адже на енергоблоках ефективно працюють системи кондиціонування та вентиляції, а для працівників забезпечені комфортні умови праці.

Цілодобовий моніторинг температури проводиться у виробничих приміщеннях та приміщеннях з електротехнічним устаткуванням РАЕС за допомогою автоматизованої системи технологічних параметрів «СПРУТ». Оптимальна температура в приміщеннях влітку досягається шляхом охолодження. На енергоблоках №№1,2 у весняно-літній період стабільно працюють холодильні машини 1,2-Р та 1,2-К. На енергоблоках №№3,4 у виробничих приміщеннях встановлено по 56 сучасних промислових кондиціонерів. Система кондиціонування забезпечує також стабільну роботу нових потужних електродвигунів насосів технічної води відповідальних споживачів, підтримуючи належний температурний режим обладнання. Як відзначає начальник цеху вентиляції та кондиціонування РАЕС Олександр Воробей, за необхідності у пікові добові за температурними режимами навантаження в дію вводиться додаткове резервне обладнання систем вентиляції та кондиціонування, здійснюється посилений щогодинний контроль електротехнічного обладнання.

За словами начальника відділу пожежної безпеки служби відомчого нагляду та пожежної безпеки РАЕС Миколи Шимка, у періоди високої пожежної небезпеки для попередження займань на проммайданчику інспекторами відділу проводяться обходи території підприємства, зокрема, відслідковується наявність сухої трави, скла чи горючих відходів. Порушення негайно усуваються цехом господарського обслуговування. До того ж, постійний контроль за станом території цехів здійснюють їхні керівники.

За умов підвищеної температури для профілактики перегрівання персоналу керівники підрозділів збільшують тривалість перерв працівників, робота яких пов’язана з перебуванням на відкритому повітрі. Для дотримання персоналом питного режиму на проммайданчику забезпечено безперебійну роботу питних фонтанчиків та сатураторів.

За даними синоптиків у найближчі дні температура повітря у Рівненській області наблизиться до позначки 30ºС. Станом на сьогодні обладнання енергоблоків Рівненської АЕС працює стабільно та відповідно до технологічних регламентів безпечної експлуатації.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію