Прес-центр

02.11.2018

На РАЕС обговорили питання реконструкції та модернізації градирень

На Рівненській АЕС свої пропозиції щодо співпраці презентували представники британської компанії SPX Cooling Technologies UK Ltd та репрезентативного офісу в Україні – компанії ЕЙРФОРС. З боку РАЕС участь у зустрічі взяли заступник головного інженера електростанції з загальностанційних об’єктів, фахівці відділу головного технолога, гідротехнічного цеху, служби налагоджування та випробування устаткування, управління капітальним будівництвом та служби експлуатації будівель та споруд.

На сьогоднішній день SPX Cooling Technologies являється підрозділом SPX Corporation та світовим лідером у конструюванні та виробництві градирень різних типів, та систем охолодження з наданням повного спектру послуг – від проектування до введення в експлуатацію, сервісного обслуговування, ремонту, постачання запчастин. Компанії, на базі яких була сформована корпорація, були засновані більше 100 років тому, а на їх рахунку понад 250 міжнародних патентів у сфері енергетики, промисловості, холодильної техніки, вентиляції та кондиціонування повітря.

Офіційним представником SPX в Україні є інженерна компанія ЕЙРФОРС, яка спеціалізується  на промисловому проектуванні, поставках та монтажі градирень відцентрових повітряних і газових компресорів, осушувачів, ресиверів та іншого пневматичного і теплообмінного обладнання. Співпраця ЕЙРФОРС и SPX Cooling Technologies націлена на те, щоб максимально підвищити продуктивність і ефективність градирень.

У процесі виробництва електроенергії енергоблоками Рівненської АЕС використовується система циркуляційного водопостачання, в якій охолоджувачами слугують баштові випарні градирні зі здатністю охолоджувати до 100 тис. куб. м води за годину кожна. На сьогодні їх налічується 6 – перша градирня використовується для енергоблоку №1, друга для енергоблоку №2, третя, четверта – енергоблоку №3 та п’ята, шоста градирні для енергоблоку №4. Експлуатація градирень є складним процесом, який забезпечує циркуляційне водопостачання електростанції в замкненому циклі, що мінімізує споживання води атомною електростанцією.

Основною метою зустрічі стало обговорення питань з проектування, реконструкції і модернізації  елементів, від яких залежить ефективність охолодження води на градирнях №5 та №6 енергоблоку №4 РАЕС. За словами головного фахівця АЕС з експлуатації загальностанційних систем Олексія Хорєва, дерев'яний водоуловлювач даних градирень, який відповідає за винесення води в атмосферу, потребує заміни через старіння та часткове погіршення свого технічного стану.

Модернізація та реконструкція градирень Рівненської АЕС, яка передбачає в перспективі  не лише заміну водоуловлювача на енергоблоці №4, а й реконструкцію зрошувачів на градирнях енергоблоку №3, дозволить не лише знизити витрати споживання води із природного джерела – річки Стир, а й підвищити рівень охолодження води, що у свою чергу, дасть можливість виробляти додаткову електроенергію у літній період. Підвищення ефективності працездатності градирень сприяє вирішенню актуального для РАЕС питання – збільшення потужності енергоблоків.

У ході презентації фахівці Рівненської АЕС надали детальну інформацію щодо особливостей роботи градирень на РАЕС. Також в рамках зустрічі іноземні гості відвідали проммайданчик електростанції та наочно ознайомились із її гідротехнічними спорудами.

«Це вже не перша подібна зустріч. Пропозиція SPX є особливо привабливою для РАЕС через те, що незалежно від того, коли була споруджена градирня, компанія готова запропонувати послуги з її реконструкції та надання запасних частин для підтримки продуктивності обладнання. Окрім того, вона не лише виготовляє новітнє обладнання для градирень, а й проводить його монтажні, пусконалагоджувальні роботи, подальший сервісний супровід та постачання запчастин в процесі експлуатації. Вражає досвід іноземної компанії у напрямку конструювання, виробництва та вдосконалення елементів градирень, адже на сьогодні фахівці SPX збудували градирні різних типів у 32-х країнах світу, - зазначив Олексій Хорєв. - У ході зустрічі ми вислухали пропозиції щодо покращення працездатності гідротехнічних споруд РАЕС, далі ми чекаємо від представників SPX технічні пропозиції, з урахуванням усіх технологічних особливостей експлуатації градирень на РАЕС. Згідно з національним законодавством остаточного партнера для проведення цих дуже важливих робіт буде визначено після проведення конкурсних процедур».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію