Діяльність

Енергоатом уклав договір на закупівлю запасних частин для РДЕС у світового лідера з виробництва дизель-генераторів – компанії Wärtsilä

Розмір шрифту

Скинути
01.02.2019

НАЕК «Енергоатом» уклав договір на постачання запасних частин до дизель-генераторів 12ZV40/48 для Южно-Української АЕС з виробником цього обладнання – французьким підрозділом фінської компанії Wärtsilä - Wärtsilä France. Договір було підписано за результатами відкритих торгів, які відбулись в електронній системі публічних закупівель ProZorro, в офісі НАЕК "Енергоатом" 1 лютого. Закупівля запчастин передбачена в рамках капітального ремонту резервної дизельної електростанції (РДЕС) другої системи безпеки енергоблока №3.

Коментуючи підписання договору президент НАЕК "Енергоатом", Юрій Недашковський привітав компанію Wärtsilä France з перемогою у відкритому та прозорому тендері. «Дякую за те, що повірили в щирість нашого прагнення працювати напряму з провідними світовими виробниками обладнання для АЕС. Наша перша зустріч відбулась у червні минулого року на Всесвітній ядерній виставці в Ле Бурже, і тоді ми лише розпочали переговори стосовно співробітництва, а вже у листопаді між нашими компаніями було підписано Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає широкий спектр потенційних напрямів для співробітництва. Сьогодні ми робимо перший практичний крок щодо реалізації Меморандуму. Переконаний, що попереду на нас чекає великий шлях поглиблення та розширення нашого співробітництва», - зазначив президент Енергоатома. Юрій Недашковський висловив впевненість не лише в успішному виконані тих зобов’язань, які компанії взяли на себе згідно із підписаним договором, але і в подальшій успішній роботі з реалізації планів, визначених Меморандумом між Енергоатомом та Wärtsilä France.

Директор з надання послуг в ядерній галузі Wärtsilä France Мішель Куббінга висловив представникам Енергоатому подяку за відкритість до співпраці у процесі підготовки до тендеру. «Укладання цього договору стало визначною віхою у роботі нашої компанії на ринках країн Східної Європи», - відзначив представник Wärtsilä France. Звертаючись до президента Енергоатома, Мішель Куббінга наголосив: «Наш шлях до цього договору був непростим, раніше нам не вдавалося досягти прямої співпраці з Енергоатом щодо постачання обладнання та запасних частин. Я дуже добре пам’ятаю, як під час підписання Меморандуму ви чітко сказали: виконуйте правила та вимоги українського тендерного законодавства, і ви досягнете успіху. Тендер, на якому перемогла Wärtsilä, був дійсно прозорим, участь у ньому дала нам дуже корисний досвід, він став тим прикладом, який ми бажаємо повторити. Дякуємо за довіру, ми виконаємо усі взяті зобов’язання. Підписаний нами Меморандум є чудовим путівником на шляху до подальшої співпраці».

Напередодні підписання контракту представники компанії Wärtsilä відвідали ЮУ АЕС з метою ефективної взаємодії в рамках підготовки до планового ремонту дизельних двигунів в ході ремонтної кампанії 2019 року. У поточному році заплановані ремонти двох дизельних двигунів 12ZV40/48: капітальний ремонт для дизель-генератора (ДГ) другої системи безпеки енергоблока №3 і середній ремонт для ДГ другої системи безпеки енергоблока №2.Дизель-генератори призначені для подачі електричного живлення на системи безпеки у разі їх знеструмлення для розхолоджування і безпечної зупинки реактора. Капремонт резервної дизельної електростанції (РДЕС) другої системи безпеки енергоблока №3, який готується до довгострокової експлуатації, має продовжити термін служби на 10 років. Специфікація замовлення на ЗІП (запчастини, інструменти, приладдя) для дизель-агрегатів 12ZV40/48 у 2019 році складається з більш як 200 позицій. Заміні, перш за все, підлягають запчастини, що піддаються найбільшому навантаженню під час роботи РДЕС, а також ті, які буде віддефектовано. Візит представників Wärtsilä було організовано для уточнення технічних параметрів запасних частин. Перше постачання заплановане на кінець квітня.

Нагадаємо, що 9 листопада 2018 року у резиденції Надзвичайного та Повноважного Посла Фінляндії в Україні між Енергоатомом та фінською компанією Wärtsilä було підписано Меморандум про взаєморозуміння в галузі ядерної енергетики та угода про конфіденційність інформації. Вітаючи учасників церемонії президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський зазначив, що для Енергоатома підписання меморандуму є знаковою подією, оскільки дає старт прямому співробітництву Енергоатома та французького підрозділу фінської компанії Wärtsilä - Wärtsilä France, світового лідера з виробництва дизель-генераторних установок. Особливої важливості така співпраця набуває з огляду на те, що Енергоатом не лише планує продовжити термін експлуатації блоків АЕС на 20-30 років, але й має плани щодо будівництва нових атомних енергоблоків. «Звичайно, все це можливо тільки за умов суворого дотримання вимог з безпеки, а одним із основних інструментів забезпечення безпеки АЕС є саме наявність надійного парку дизель-генераторних установок», - зазначив Юрій Недашковський.

Довідка. У ході електронного аукціону, який відбувся 17 січня 2019 року, цінова пропозиція Wärtsilä France склала 80 млн 280 тис. грн, що майже у 2,5 рази менше за очікувану вартість предмету закупівлі – 192 млн 824 тис. грн. В аукціоні також взяли участь  – польська DIMIDA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością та словенське ТОВ «VJ Trgovina in Storitve, D.O.O.». Аварійні дизель-генератори виробництва Wärtsilä працюють як на європейських АЕС – у Бельгії, Болгарії, Іспанії, Німеччині, Словаччині, Чехії, Україні, Фінляндії, Франції, Швеції, так і в США, Китаї, Кореї, Індії. До початку переговорного процесу в тендерах Енергоатома на поставки комплектів запасних частин для дизель-генератора Z40, що працює на ЮУ АЕС, брали участь виключно посередники.