Діяльність

Фахівці служби аналізу безпеки Запорізької АЕС готуються до продовження терміну експлуатації енергоблока №5

Розмір шрифту

Скинути
18.01.2019

У 2020 році закінчується проектний термін експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС. Головне завдання служби аналізу безпеки (САБ) в цьому напрямку - представити звіт з періодичної переоцінки безпеки енергоблока в Держатомрегулювання до кінця травня 2019 року.

«Також в планах на 2019 рік щодо блока №5 - реалізація заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків (КзППБ) з урахуванням повного спектру вихідних подій для всіх регламентних станів реакторної установки в імовірнісному аналізі безпеки для енергоблока», - розповідає про плани на поточний рік начальник САБ Олександр Депенчук.

Така робота була виконана фахівцями служби в минулому році при продовженні терміну експлуатації енергоблока №4.

Також в поточному році у служби аналізу безпеки багато роботи в рамках проекту з  оптимізації технічного обслуговування і ремонту, заснованого на ризик-орієнтованих підходах для підвищення безпеки та ефективності експлуатації АЕС. Цей проект реалізується Запорізької АЕС разом з Аргонською національною лабораторією Міністерства енергетики США.

Призначення служби аналізу безпеки - організація виконання і супроводу робіт, спрямованих на аналіз безпеки енергоблоків Запорізької АЕС: підтримка в актуальному стані звіту з аналізу безпеки енергоблоків ВП ЗАЕС; організація розробки, технічне приймання та супровід звітів з періодичної переоцінки безпеки енергоблоків ВП ЗАЕС з метою продовження термінів експлуатації; виконання робіт з оцінки поточного рівня експлуатаційної безпеки ВП ЗАЕС; організація і координація робіт з культури безпеки.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.