Діяльність

На ХАЕС обговорили процедуру проведення громадських слухань щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №1

Розмір шрифту

Скинути
18.12.2018

17 грудня 2018 року на Хмельницькій АЕС відбулася нарада за участю голів місцевих органів державної влади та самоврядування з обговорення процедури проведення громадських слухань щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока.

Під час наради генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко ознайомив представників державної влади території спостереження АЕС із станом виконання робіт щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №1.

Розповідаючи про основні вимоги та заходи щодо продовження терміну експлуатації, Микола Панащенко зауважив, що із 101 пункту заходів інжинірингового характеру, які увійшли до відповідної Програми підготовки, 72 вже виконано, а решта знаходяться у стадії виконання. Розроблено матеріали з чотирнадцяти факторів безпеки та Комплексний аналіз безпеки відповідно до Звіту з періодичної оцінки безпеки. Значна частина матеріалів уже погоджена Державною інспекцією ядерного регулювання.

Керівник енергопідприємства зупинився детально і на законодавчих аспектах, які передують підготовці та проведенню громадських слухань. На консультаційній нараді був обговорений також порядок, визначені попередні дати і місця проведення громадських слухань.

У рамках візиту представники державної влади та органів державного самоврядування побували в машинному відділенні та на блочному щиті управління першого енергоблока.

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.