Діяльність

Інспектори ЄБРР перевіряють стан виконання заходів КЗПБ на Рівненській АЕС

Розмір шрифту

Скинути
26.03.2019

Із черговим візитом на Рівненську АЕС прибула делегація представників Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Консультанта інспектора кредиторів (КІК) та групи управління проекту (ГУП). Мета візиту – контроль, аналіз стану реалізації спільного з ЄБРР/Євратом проекту Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ) та обговорення плану подальших заходів.

В рамках зустрічі відбулась нарада на чолі з головним інженером – першим заступником генерального директора Рівненської АЕС Павлом Ковтонюком за участю його заступника з ядерної та радіаційної безпеки, керівників структурних підрозділів підприємства, представників делегації та інспекції на РАЕС Держатомрегулювання України.

До складу делегації, яка працюватиме на майданчику РАЕС впродовж трьох днів, увійшли: керівник Консультанта ГУП КзПБ Леві Мішель, представник групи КІК Егле Стонкуте та керівник групи КІК КзПБ Георгій Крівошеїн.

«Команда КІК вважає визначною перемогою колективу РАЕС продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 на 20 років, це можна порівняти із пуском нового енергоблоку. Ще два десятиліття енергоблок №3 буде експлуатуватись на благо економіки країни, що, у свою чергу, дозволить забезпечити персонал робочими місцями. Для цього було зроблено дуже багато роботи – низку заходів, які фінансуються за рахунок коштів кредитора., - прокоментував Георгій Крівошеїн. - Завдання нашого чергового візиту – перевірка стану реалізації заходів КзПБ, зокрема підготовки та проведення процедури торгів щодо закупівель обладнання та послуг. У ході перевірки увага буде акцентуватись на тих, заходах, які будуть реалізовані у 2021 році та заходах, щодо яких нещодавно підписані контракти».

У свою чергу, Павло Ковтонюк зазначив, що Рівненська АЕС завжди відкрита та готова до діалогу. «Сподіваюсь, наша співпраця буде плідною. 2018 рік для колективу РАЕС був дійсно важливим та напруженим, оскільки реалізовано значний обсяг заходів Програми КзПБ. Вирішено усі проблемні ситуації, що виникали та досягнуто поставлену ціль – продовжено термін експлуатації енергоблоку №3 РАЕС. Сьогодні зусилля рівненських атомників спрямовані на реалізацію заходів КзПБ, що заплановані на 2019 рік. На енергоблоці №1 під час проведеного ППР вже виконано низку заходів, на енергоблоці №2, на якому триває ППР – виконуються. Під пильною увагою та під постійним моніторингом перебуває реалізація заходів, запланованих на енергоблоках №3 та №4». Також Павло Ковтонюк надав детальну інформацію щодо перенесення термінів цьогорічного планово-попереджувального ремонту енергоблоку №3.

В рамках перебування представників делегації заплановано проведення інтерв’ю з кураторами заходів Програми на РАЕС, перевірка проектної та технічної документації, огляд обладнання, поставленого або встановленого у рамках заходів КзПБ та обходи на енергоблоці №3.

Довідково: Комплексна зведена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ), яка затверджена Кабінетом Міністрів України та розрахована на період до 2020 року, реалізується за рахунок кредитних коштів ЄБРР/Євратома у розмірі 600 млн. євро. Умовою кредитних угод є прозорість і відповідність європейським стандартам усіх етапів впровадження програми, починаючи з підготовки та проведення процедур торгів щодо закупівель обладнання та послуг (складання технічних документів, листування з майбутніми учасниками), продовжуючи постачанням обладнання, його монтажем і закінчуючи введенням у експлуатацію. Реалізація КзПБ дозволить виконати міжнародні зобов'язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.