Діяльність

На РАЕС пройшла підготовка персоналу в рамках проекту впровадження системи примусового скидання тиску

Розмір шрифту

Скинути
06.03.2019

На Рівненській АЕС відбулась спеціальна підготовка персоналу РАЕС, пов’язана із реалізацією проекту «Впровадження системи примусового скидання тиску системи герметичного огородження (СГО)» на енергоблоці №3 РАЕС, який здійснюється в рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КЗПБ) за кредитні кошти ЄБРР/Євратом за участю чеської компанії-виробника обладнання Skoda JS (АТ «Шкода ЙС»).

Спеціальна підготовка передбачає навчання персоналу РАЕС, який буде здійснювати експлуатацію, технічне обслуговування і періодичні перевірки та випробування СПСТ, ремонтного персоналу, інструкторів НТЦ з метою ознайомлення з загальними відомостями про систему, а також її складом, конструкцією, наладкою та експлуатацію обладнання. Навчання проводилось представникам реакторного цеху 2 (РЦ-2), електроцеху, цеху теплової автоматики та вимірювань, хімцеху РАЕС, інших структурних підрозділів підприємства спеціалістами чеської компанії-виробника обладнання Skoda JS в рамках контракту на постачання СПСТ для енергоблоку №3 РАЕС.

Обговорювана на нараді система примусового скидання тиску призначена для високоефективного очищення парогазової суміші, що надходить з СГО у процесі аварійної вентиляції, а також для захисту СГО, яке є останнім бар’єром безпеки, від втрати цілісності. Рівненська АЕС є пілотним майданчиком в Україні із впровадження даної системи. Варто відзначити, в рамках КЗПБ аналогічну систему планується також встановити на енергоблоці №4 Рівненської АЕС в 2020 році.

За словами Валерія Литвиненка, заступника начальника РЦ-2 РАЕС з реконструкції та ресурсу, система примусового скидання тиску системи герметичного огородження на енергоблоці №3 впроваджується у два етапи. У ході минулорічного планово-попереджувального ремонту (ППР) третього енергоблоку РАЕС було успішно реалізовано перший етап – монтаж трубопровода скидання тиску з гермооблонки в атмосферу. Другий етап проекту заплановано реалізувати під час запланованого у цьому році ППР-у.

«Рівненська АЕС плідно співпрацює із компанією Skoda JS. Відтак було реалізовано низку проектів. Зокрема для успішної роботи системи примусового скидання тиску передбачено, спецпідготовка персоналу електростанції, яка сьогодні відбулася в рамках виконання контракту на постачання обладнання чеськими колегами. На черзі – наступний етап проекту впровадження системи примусового скидання тиску з системи герметичного огородження – проведення вхідного контролю фільтруючого обладнання, розробка необхідної технологічної документації, підготовка до виконання тепломонтажних робіт, які плануються виконати в рамках ППР-2019.  Основною метою реалізації цих проектів є підвищення рівня безпеки енергоблоків РАЕС», – прокоментував Валерій Литвиненко.

Довідка. Компанія Skoda JS протягом багатьох років є надійним постачальником технологій для атомної енергетики, яка здійснює діяльність за трьома основними напрямками: інжиніринг, виробництво компонентів та сервісні послуги для АЕС. Впродовж попередніх майже шістдесяти років дана компанія брала участь в будівництві АЕС в Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Німеччині.