Діяльність

На Рівненській АЕС обговорили хід модернізації обладнання

Розмір шрифту

Скинути
09.04.2019

На Рівненській АЕС триває реалізація заходів з модернізації обладнання, його удосконалення, заміни та підвищення рівня безпеки енергоблоків підприємства, хід виконання яких було обговорено під час наради з координації виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС України (КзПБ) капітального характеру на енергоблоках №1, 2 РАЕС на чолі з головним інженером електростанції Павлом Ковтонюком.

В ході технічної наради під головуванням головного інженера підприємства та за участю його заступників й керівників структурних підрозділів електростанції, було обговорено поточний стан виконання заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки енергоблоків №1, №2 РАЕС та усіх пріоритетних для підприємства заходів програми КзПБ, які перебувають на етапі активного виконання.

Згідно з вимогами, окремими дозволами, приписами, що узгоджені Держатомрегулювання України, щодо доопрацювання технічних рішень КзПБ на нараді йшла мова про внесення змін в Керівництво з управління важкими аваріями в частині «постфукусімських» заходів для можливості своєчасного введення в промислову експлуатацію обладнання, змонтованого в рамках реалізації обумовлених заходів. Зокрема Павло Ковтонюк зауважив на необхідності скорочення термінів виконання завдань щодо підготовки усіх необхідних документів для узгодження змін з Держатомрегулювання України.

За словами начальника відділу модернізації та реконструкції РАЕС Костянтина Марасова, графік впровадження запланованих заходів КзПБ на енергоблоках №1,№2 – виконується. «Наразі триває підготовка звітної документації щодо виконаних модернізаційних заходів для розгляду в Держатомрегулювання України з метою отримання окремого дозволу на пуск енергоблоку №2 після завершення ремонтної кампанії. Розглянуто заходи, які виконуються в межах поточного ППР енергоблоку №2, та ті, що виконуватимуться на енергоблоках №№1,2 під час наступних ППР. Зокрема обговорено усі заходи КзПБ та заходи щодо ліквідації відступів від норм і правил в частині виконання технічних рішень, що були узгоджені Держатомрегулювання України», – наголосив Костянтин Марасов.

Також фахівець підсумував, що проведений аналіз виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС України (КзПБ) капітального характеру на енергоблоках РАЕС реакторами з ВВЕР-440 дозволить більш якісно підготуватися до пускових операцій на енергоблоці №2, в рамках поточного ППР-у.