Діяльність

На Рівненській АЕС модернізують систему автоматичного управління РДЕС

Розмір шрифту

Скинути
19.12.2018

На Рівненській АЕС відбулася установча передстартова нарада за участю представників компанії «NUVIA a.s.» (Чеська Республіка), ТОВ «Вестрон» та провідних фахівців РАЕС. Спеціалісти обговорили питання щодо реалізації заходів з модернізації системи автоматичного управління резервної дизельної електростанції (САУ РДЕС) в рамках запланованої ремонтної кампанії на енергоблоці №4 Рівненської АЕС згідно з Комплексною зведеною програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків (КзПБ).

Нарада відбувалася під головуванням Андрія Козюри заступника головного інженера РАЕС з електрообладнання та систем контролю і управління, за участі представників цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) – куратора заходу, фахівців управління капітального будівництва, електроцеху, цеху забезпечуючих систем. Співпрацювати в рамках обумовлених заходів Рівненська АЕС буде з чеською компанією «NUVIA a.s.», яка на сьогоднішній день акцептована переможцем конкурсних торгів та постачатиме усе необхідне обладнання в ході модернізації.

«Завданням сьогоднішньої наради є визначення пріоритетних напрямків реалізації заходів з модернізації САУ РДЕС, чітких термінів розробки документації, поставки обладнання на проммайданчик РАЕС. Зокрема нарада проводилась з метою обговорення процедурних питань, які пов’язані з внесенням змін до специфікацій товарів. В ході засідання визначались обсяги даних, які будуть необхідні для розробки подальшої проектної документації», – зазначив Віталій Корольчук начальник цеху теплової автоматики та вимірювань.

«Одним із пріоритетних завдань 2019 року для фахівців Рівсненської АЕС є модернізація САУ РДЕС на 41 комірці (комірка каналу системи безпеки енергоблоку №4 РАЕС) і на 44 комірці – загальностанційної дизель-генераторної станції, – коментує Андрій Козюра заступник головного інженера РАЕС з електрообладнання та систем контролю і управління. Наразі кваліфікаційно 44 комірка належить до системи нормальної експлуатації. Обладнання, яке буде поставлено чеськими колегами, повинно відповідати вимогам третього класу безпеки. Тому сьогодні ми маємо оперативно і конструктивно попрацювати, сформувавши протокол засідання, який необхідно затвердити й підписати, аби далі успішно співпрацювати», – наголосив А.Козюра.

Наступна стартова нарада відбудеться в НАЕК «Енергоатом» за участі компанії-переможця конкурсних торгів, компанії-виробника самого обладнання і фахівців РАЕС. Будуть визначенні основні реперні моменти щодо вчасного виконання усіх обумовлених заходів з урахуванням термінів ППР енергоблоку №4 Рівненської АЕС, який розпочнеться вже з нового року.