Діяльність

Участь в проекті Глобальне ядерно-енергетичне партнерство (IFNEC)

Розмір шрифту

Скинути
05.10.2015

International Framework for Nuclear Energy Cooperation (попередня назва Глобальне партнерство в ядерній енергетиці GNEP (Global Nuclear Energy Partnership)) створена за ініціативи США в лютому 2006 р.

IFNEC є форумом для співробітництва тих суверенних держав, які підтримують необхідність розширення використання ядерної енергії в мирних цілях у всьому світі з дотриманням принципів безпеки і надійності. 

Україна приєдналася до Ініціативи IFNEC 16 вересня 2007 р. у штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні (Австрія). До складу IFNEC входять 32 країни-учасниці, 31 країн-спостерігачів та 4 міжнародні неурядові організації (МАГАТЕ, Євроатом, Покоління 4 та ОЕСР).

Учасники партнерства затвердили триярусну структуру, що складається:

  • Виконавчого Комітету, до складу якого входять офіційні особи на рівні Міністрів,
  • Керівної Групи (КГ), що складається з уповноважених представників кожної країни-учасниці,
  • Робочих груп (РГ), до складу яких входять профільні експерти від кожної країни. 

На засіданні Виконавчого комітету 16 вересня 2007 р. члени IFNEC створили дві робочі групи:

  • Група з розвитку інфраструктури;
  • Група з надання послуг поводження з ядерним паливом.

 

Група з розвитку інфраструктури створена, щоб сприяти розвитку інфраструктури, необхідної для міжнародного розширення ядерної енергетики в безпечному, надійному та мирному режимі. 

Група з надання послуг поводження з ядерним паливом має на меті реалізацію завдання, що було визначене у «Заяві про принципи IFNEC»: «створення міжнародної системи постачання ядерних матеріалів для забезпечення надійного, економічно привабливого постачання ядерного палива та послуг на світовий ринок, гарантуючи можливість вироблення ядерної енергії та стимулюючи економічний розвиток, одночасно зменшуючи ризик ядерного розповсюдження шляхом створення конкурентної альтернативи чутливим технологіям паливних циклів».

Представники НАЕК «Енергоатом» приймають активну участь у засіданнях Виконавчого Комітету та Керівної Групи та  в якості спостерігачів приймають участь у діяльності Робочих груп.