Діяльність

На Южно-Українській АЕС представники ЄБРР перевірили виконання заходів з підвищення безпеки

Розмір шрифту

Скинути
14.06.2019

На Южно-Українській АЕС 11-14 червня  представники ЄБРР - банку-кредитора Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), Консультанта-інспектора кредиторів (КІК) і Групи управління проектами провели моніторинг реалізації заходів програми.

Компанія «Енергоатом» значну частину заходів КзПБ реалізує за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Євратома. Умовою кредитних угод є прозорість і відповідність європейським стандартам усіх етапів втілення програми. Представники кредитора відвідують українські атомні станції щороку. Цьогоріч вони вже попрацювали на Рівненській АЕС. Южно-Українська – друга на черзі. За словами керівника групи, представника КІК Георгія Кривошеїна у процесі моніторингу жодного разу не було виявлено критичних порушень і висунуто серйозних претензій, які б загрожували продовженню втілення кредитної угоди. Що ж до наданих рекомендацій, то вони направлені на покращення роботи. Не став винятком і 2019 рік.

Основну увагу європейських інспекторів під час нинішнього візиту  на ЮУАЕС було прикуто до енергоблока №3. Нині його готують до довгострокової експлуатації, і втілення заходів КзПБ є однією з обов’язкових умов для отримання дозволу на продовження його виробничого життя. Саме тут вже запроваджені та продовжують реалізовуватись 27 з 30  проектів програми, що фінансуються коштом єврокредиторів на южно-українському майданчику. У переліку заміна автономних кондиціонерів на кондиціонери, кваліфіковані на «жорсткі» умови та сейсмічний вплив; запровадження заходів зі зменшення концентрації водню в гермооболонці на випадок запроектної аварії; модернізація системи аварійного електропостачання першої групи надійності для щитів постійного струму; модернізація силових і керуючих гермопроходок через контаймент; реконструкція системи збудження турбогенератора; оснащення установками автоматичного контролю силового маслонаповненого обладнання головної схеми видачі потужності АЕС; модернізація системи управління резервних дизель-генераторів; придбання та впровадження автоматизованої системи вихороструменевого контролю металу теплообмінних трубок і перемичок колекторів парогенераторів; розробка методики та апаратури для визначення залишкового ресурсу кабелів АЕС.

З європейськими експертами працювали фахівці реакторного, хімічного, електричного цехів, цеху теплової автоматики та вимірювань, служби контролю металу, цеху вентиляції та кондиціювання повітря. Відмінною рисою нинішнього візиту став час його проведення. Зазвичай представники ЄБРР відвідували АЕС, коли планова ремонтна кампанія наближалась до завершення, нині ж вони прибули на її початку. На думку генерального директора ВП ЮУАЕС Володимира Лісніченка, це дасть змогу експертам скласти якнайповнішу картину щодо втілення кожного заходу КзПБ. «Переконаний, що наша нинішня спільна робота стане додатковим поштовхом для реалізації масштабних заходів, направлених на підвищення безпеки АЕС, які ми втілюємо за фінансової підтримки європейських колег», - зазначив очільник підприємства.

На підсумковій нараді за результатами триденної роботи було зазначено, що програму візиту виконано в повному обсязі. Експерти проаналізували всю необхідну  технічну та фінансовудокументацію, здійснили огляд та ревізію поставленого і змонтованого обладнання, а також провели інтерв’ю з керівниками робіт і фахівцями, отримавши вичерпні відповіді на всі питання, що їх цікавили. За словами інспекторів, у підсумковому звіті за результатами проведеного моніторингу буде зазначено, що фактів, які б загрожували продовженню втілення кредитної угоди, не виявлено.