Діяльність

На РАЕС активно формують потенційний кадровий резерв для атомної енергетики

Розмір шрифту

Скинути
09.04.2019

На РАЕС за ініціативою генерального директора Павла Павлишина та за підтримки Українського ядерного товариства (УкрЯТ) реалізовується унікальний освітній проект «Ядерна школа РАЕС». Другий рік проект працює для учнів навчальних закладів міста-супутника та вперше до нього залучено підлітків сусідніх з підприємством районів. Щорічною кодою навчального процесу є випуск потенційних атомників з усіма урочистостями.

«Ядерна школа РАЕС» – унікальний проект, який проводиться вперше в Україні та є новим серед вітчизняних АЕС. Його головна мета – популяризація атомної енергетики, формування потенційного кадрового резерву Рівненської АЕС та підтримка її позитивного іміджу. Проект є своєрідним щаблем у підготовці майбутніх енергетиків ще зі школи.

До цьогорічного проекту долучилися 34 учнів професійно-технічного училища РАЕС, загальноосвітніх закладів міста-супутника та села Стара Рафалівка, які попередньо у власному есе переконливо довели своє бажання навчатися у «Ядерній школі». Варто відзначити, що вперше до проекту було залучено дітей з 30-км зони спостереження РАЕС, а саме навчальних закладів Володимиреччини (Рівненська область) та Маневиччини (Волинська область).

За час навчання учні відвідали цикл занять у навчально-тренувальному центрі, побували на проммайданчику та усіх зовнішніх об’єктах електростанції, пройшли стажування на виробничих посадах від майстра до генерального директора. Пізнавальним для школярів стало також спілкування зі студентами профільних вузів та молодими спеціалістами електростанції. Під час циклу практичних лекцій з елементами ділових ігор учнів вчили виявляти і формувати навички командної роботи, управлінські та психосоціальні. Зокрема діти мали змогу продемонструвати свою ерудицію в мозковому батлі інтелектуальної гри «Брейн-ринг».

Заключним етапом і родзинкою програми стала виняткова можливість побачити підприємство з 64-м висоти, побувавши на куполі реакторного відділення енергоблоку №3.

Нагородження 34 випускників «Ядерної школи РАЕС» подарунками та сертифікатами за підписом генерального директора електростанції відбулося у Палаці культури РАЕС. Під час офіційного вручення директори загальноосвітніх закладів міста-супутника електростанції висловили щиру подяку адміністрації Рівненської АЕС та представникам УкрЯТ за якісну та ефективну профорієнтаційну роботу з молоддю та висловили сподівання щодо подальшої співпраці.

В ході заходу начальник управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради Олена Корень висловила подяку організаторам проекту, а саме генеральному директору РАЕС Павлу Павлишину та голові рівненського відділення УкрЯТ Дмитрію Галкіну, за плідну співпрацю, спрямовану на формування усвідомленого визначення професійних вподобань і майбутньої професійної направленості учнівської молоді міста-супутника. «На цьому проекті співпраця освітян з РАЕС не припиняється, на черзі – спільний проект IT-школи», - підкреслила О. Корень.

В свою чергу, заступник гендиректора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський підкреслив, що «Ядерна школа» для сьогоднішніх учнів завершується, а їх шлях до атомної енергетики – розпочато. Усі пропозиції випускників «Ядерної школи РАЕС», а також керівників їхніх навчальних закладів, наданих шляхом анкетування, обов’язково будуть розглянуті під час формування навчальної програми для «ІІІ Ядерної школи РАЕС», що стартуватиме вже восени цього року.

Як підсумував генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, такий проект дає можливість проводити двосторонній діалог з молоддю. «Для РАЕС дуже важливо знати думку свого майбутнього потенційного працівника для подальшого розвитку підприємства та нашого міста. Ми не лише розширюємо світогляд молоді, а й формуємо позитивний імідж електростанції та галузі загалом», - підкреслив Павло Павлишин.