Діяльність

Працівники РАЕС переймають досвід рятувальників Мальтійської Служби Допомоги

Розмір шрифту

Скинути
17.04.2019

У навчально-тренувальному центрі РАЕС за підтримки адміністрації підприємства відбулося навчання працівників електростанції інструкторами Мальтійської Служби Допомоги України (МСД) з надання домедичної та першої допомоги, а також первинної реанімації відповідно до кращого європейського досвіду.

Навчання проводилося інструктором-рятувальником МСД Владиславом Меделяном та субінструктором з тактичної медицини Андрієм Забродоцьким, які зокрема поєднують волонтерство з роботою на Южно-Українській та Рівненській АЕС.

Теоретичне навчання та відпрацювання практичних навичок за програмою «BLS» з надання першої домедичної допомоги пройшли десять працівників РАЕС, які входять до зведеної бригади аварійного реагування. Учасники 16-годинних курсів навчались базовим принципам та основам, які необхідні для підтримки життєдіяльності потерпілого до приїзду швидкої допомоги.

«Наша основна мета – виявити ушкодження та опрацювати травми для збереження життя потерпілого. Під час курсів відпрацьовується безліч дій, які можуть знадобитись як у повсякденному житті, так і у виробництві, зокрема у випадку обмеженості необхідних підручних засобів в екстреній ситуації. У тому числі: правила поводження та спілкування з потерпілим; перелік заходів з порятунку непритомної людини; реанімація дорослого та дитини; дії при тривалому здавлюванні, удушенні, кровотечах, переломах, опіках, інсульті, інфаркті і т. п. Ми працюємо відповідно до сучасних європейських стандартів, тож дана програма навчання позитивно відрізняється від пострадянських підходів. Тому, впевнений, здобуті знання та навички сьогодні – це справді безцінний досвід на майбутнє», - відзначив Владислав Меделян.

Після дводенного курсу та тестування учасники отримали відповідні сертифікати, які дійсні не лише на території України, а й Європи. Як зауважив Андрій Забродоцький, вишкіл волонтерів-рятувальників МСД серед рівненських атомників проводиться вже вдруге. Вперше таке навчання за підтримки керівництва РАЕС було проведено у 2018 році. Тоді ж десять працівників РАЕС отримали відповідні сертифікати, а ефективність їх волонтерської роботи була підтверджена за результатами першого крос-триатлону Рівненщини «3 Блок. Перезавантаження». За рішенням адміністрації електростанції дана практика навчання продовжується, готуючи в першу чергу членів бригади аварійного реагування. У майбутньому активісти з Рівненської АЕС планують сформувати місцевий осередок рятувальників, який буде забезпечений необхідним обмундируванням та спорядженням.

Варто відзначити, працівники Рівненської АЕС у складі команди рятувальників МСД здійснювали підтримку цьогорічного напівмарафону «Забіг під градирнями», який відбувся 14 квітня в рамках кубку «РАЕС CUP-2019». Мобільна група реагування МСД спільно з медиками та полісменами продемонстрували справжній професіоналізм та злагодженість дій.

Довідково: Команду волонтерів-рятувальників Мальтійської Служби Допомоги України в якості пілотного проекту НАЕК «Енергоатом» в рамках міжнародного проекту «Розвиток добровільної рятувальної служби в Україні» було створено чотири роки тому у м Южноукраїнськ. За цей час команда здійснила значну роботу з проведення навчань волонтерів, підготовки сертифікованих рятувальників, забезпечення домедичного супроводу низки масових заходів в Україні.