Діяльність

Забіг під градирнями РАЕС зібрав близько 250 бігунів з усієї країни

Розмір шрифту

Скинути
15.04.2019

Кубок «РАЕС CUP-2019» розпочато напівмарафоном "Забіг під градирнями", який відбувся 14 квітня. Учасниками заходу стали близько 250 любителів бігу, серед яких 115 працівників Рівненської АЕС. Спортсмени віком від 18 до 64 років представляли понад 10 міст України.

Маршрут забігу пролягав безпосередньо під градирнями – шістьма величезними 150-метровими гідротехнічними спорудами Рівненської атомної електростанції та містом Вараш. Перший такий забіг відбувся у 2018 році на дистанції 5 та 10 км. Цього року кількість дистанцій розширено – це 5 км, 10+11 км (естафета) та напівмарафон 21.1 км.

Відкрита першість РАЕС з легкої атлетики є іміджевим заходом Рівненської АЕС як відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом» та проводиться з метою популяризації здорового способу життя, залучення атомників до активного відпочинку, популяризації спортивних масових заходів, підвищення індивідуальної майстерності спортсменів-аматорів та виховання духу здорової конкуренції. Організаторами спортивного свята виступили адміністрація Рівненської АЕС, Первинна профспілкова організація РАЕС та Організація молоді ППО РАЕС.

Учасники спортивного свята – спортсмени та аматори з Києва, Львова, Луцька, Рівного, Ковеля, Броварів, Білої Церкви, Володимирця, Вараша, Нетішина, Енергодара стартували з пристанційної площі Рівненської АЕС. Ліміт часу забігу обмежувався 3 годинами на дистанції напівмарафону та 1 годиною на дистанції 5 км. Для визначення особистих досягнень спортсменів було задіяно електронну систему хронометражу. Спортивний захід поряд з медичними працівниками РАЕС та полісменами Вараського відділу поліції супроводжували також волонтери-рятувальники Мальтійської служби допомоги, серед яких атомники РАЕС та ЮУАЕС.

У абсолютному заліку за найкращим часом проходження дистанції напівмарафону серед чоловіків став Микола Левчик з Київського спортклубу «Основа бігу», з результатом 1 год 12 хв 37 сек, серед жінок – львів'янка Тетяна Данилів з результатом 1 год 35 хв 41 сек. Абсолютний переможець напівмарафону Микола Левчик, уродженець Маневицького району, позитивно оцінив вдало прокладений маршрут траси, відзначивши вражаючу красу баштових градирень.

У командному заліку за найкращим часом проходження дистанції напівмарафону «естафета» стала команда клубу боксу Рівненської АЕС «Золота рукавиця» - Ілля Шинкаренко та Роман Сніберко з часом 1 год 29 хв 29 сек. До речі, клуб «Золота рукавиця» став найчисленнішим командним учасником івенту – 33 спортсмени клубу брали участь на різних дистанціях. Трохи поступилася їм команда футбольного клубу РАЕС «Ізотоп», у складі якої був наймолодший учасник змагань Максим Лопатін. А найстаршим учасником забігу став 64-річний ветеран РАЕС Володимир Хлюстін, який змагався на дистанції 5 км.

У абсолютному заліку за найкращим часом проходження дистанції «естафета» стала команда ВП «Науково-технічний центр» у складі Владислава Онопрієнка та Євгена Данильчука з часом 1 год 29 хв 27 сек. У сімейному заліку за найкращим часом проходження дистанції «естафета» перемогла команда представників Рівненської АЕС «POPOV TEAM» - Олександра та Олексій Попови з часом 1 год 52 хв 29сек.

Найшвидшою командою серед підрозділів НАЕК «Енергоатом» стала команда Рівненської АЕС, команда ЗАЕС посіла друге місце, команда ХАЕС – третє. Найактивнішим підрозділом Рівненської АЕС став цех теплової автоматики та вимірювань.

На дистанції 5 км в абсолютному заліку за найкращим часом проходження дистанції серед чоловіків другий рік поспіль став рівнянин Максим Сліпченко (20хв 4 сек). На дистанції 5 км в абсолютному заліку за найкращим часом проходження дистанції серед жінок стала представниця київського клубу «Основа бігу» Наталія Приймачук з результатом 24 хв 56 сек.

Варто також відзначити й активну волонтерську підтримку під час заходу. Так, впродовж всієї дистанції маршруту, враховуючи задіяні ділянки автомобільних доріг міста, майже сто волонтерів забезпечували безпечний рух бігунів, а також роботу пунктів харчування, освіження та гідратації. Волонтерську діяльність очолили профспілкові активісти РАЕС, діячі відокремленого підрозділу ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, працівники спорткомплексу РАЕС, вихованці та персонал Вараського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. «Волонтери створювали святковий настрій, підбадьорювали учасників та надавали емоційну підтримку - таку необхідну спортсменам», – відзначив Олександр Муравинець, працівник служби налагодження та випробування устаткування РАЕС, учасник багатьох всеукраїнських забігів у складі команд «РАЕС TEAM» та «Енергоатом».

Директор із запобігання і протидії корупції – радник президента НАЕК «Енергоатом», учасник забігу Олег Поліщук відзначив продуманість в організації дистанції напівмарафону, високий рівень проведення та душевну атмосферу змагань. Він назвав «Забіг під градирнями» унікальним заходом, який сприяє розвитку міста-супутника Рівненської АЕС.

Всіх учасників, які перетнули лінію фінішу, нагороджено пам’ятними медалями, а переможці отримали грамоти, кубки, грошові сертифікати та цінні подарунки від партнерів події – ГО «УкрЯТ» та підприємств «Скиба», «Еcоsoft», «Aparat», «КТС».

Генеральний директор Рівненської АЕС, учасник напівмарафонської дистанції забігу Павло Павлишин і сам є прихильником активного відпочинку та здорового способу життя, завжди підтримує спортивні ініціативи працівників підприємства та бере участь в них. «Ми і в подальшому будемо активно розвивати спортивну культуру на підприємстві та в місті і обов'язково проведемо марафон наступного року», - підкреслив керівник енергогенеруючого підприємства. В ході події Анатолій Биков, голова Рівненської організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна», вручив Павлу Павлишину Подяку за вагомий внесок у справу розвитку фізичної культури та спорту та відзначив, що Рівненська АЕС є єдиним в області підприємством , що проводить масові спортивні заходи всеукраїнського рівня.