Діяльність

На ЮУАЕС завершено цикл занять з профорієнтації для старшокласників

Розмір шрифту

Скинути
24.04.2018

Управління інформації та громадських зв’язків спільно з управлінням кадрів   ВП «Южно-Українська АЕС» завершили щорічний цикл профорієнтаційних занять для старшокласників. Загалом протягом 2017-2018 навчального року їх відвідали 1146 учнів з 18 шкіл 30-кілометрової зони атомної станції - майбутні випускники загальноосвітніх шкіл Арбузинського, Вознесенського, Доманівського районів, міст Южноукраїнськ і Вознесенськ.

Атомна енергетика - одна з ключових галузей України. Безпечну роботу АЕС забезпечують представники багатьох технічних спеціальностей. Рівень їх знань і кваліфікація мають бути дуже високими, оскільки вони обслуговують складне обладнання. На  профорієнтаційних заняттях старшокласники ознайомилися зі списком спеціальностей, затребуваних в атомній галузі, переліками вищих навчальних закладів, де можна здобути професійну освіту, а також підприємств галузі, куди можна влаштуватися на роботу після успішного закінчення вишу. Окремо йшла мова про тристоронні договори цільової підготовки молодих фахівців для Южно-Української АЕС. Укладання такої угоди та подальше дотримання її умов забезпечує молодим людям гарантоване працевлаштування у ВП ЮУАЕС.

«За останні 5 років на підприємство прийнято 107 молодих фахівців, які отримали професію в рамках тристороннього договору цільової підготовки «АЕС-виш-студент» - повідомила провідний інженер управління кадрів ВП ЮУАЕС Алла Мосяєва. – Підготовка висококваліфікованого персоналу для атомних станцій - серед пріоритетних завдань галузі. Роботі з молоддю присвячено один з розділів колективного договору компанії «Енергоатом». 

Масштабна та планомірна діяльність з професійної орієнтації старшокласників населених пунктів зони спостереження ЮУАЕС  ведеться вже 5 років. Під час візиту на Южно-Український енергокомплекс молоді люди дізнаються і про унікальність підприємства, яке вони відвідують. Від інших вітчизняних АЕС воно відрізняється тим, що до його складу входить каскад ГЕС-ГАЕС. Разом з представниками традиційних «атомних» спеціальностей тут працюють і спеціалісти-гідроенергетики. Учасники профорієнтаційних занять мали змогу ознайомитися з роботою всіх трьох складових ВП ЮУАЕС: екскурсії включали огляд Олександрівської ГЕС і Ташлицької ГАЕС, а також відвідування повномасштабного тренажера Южно-Української АЕС. У інформаційному центрі атомної станції за допомогою спеціальних макетів фахівці управління інформації та громадських зв’язків демонстрували майбутнім абітурієнтам принципи роботи основного обладнання підприємства.