Діяльність

РАЕС презентувала профорієнтаційні проекти на фестивалі інноваційної освіти «Освітній хайп»

Розмір шрифту

Скинути
12.06.2019

У рамках освітнього проекту «Відкривай Україну» у Вараші відбувся фестиваль освітніх інновацій «Освітній хайп». До заходу долучилися працівники Рівненської АЕС, які презентували власні профорієнтаційні проекти, виступили експертами на панельних дискусіях та у конкурсному журі, а також надали допомогу в організації події.

Фестиваль інноваційної освіти «Освітній хайп» проводився вперше у місті-супутнику РАЕС, як регіональний півфінал проекту «Відкривай Україну» серед школярів 7-11 класів Рівненщини та Волині, які презентували власні культурні та соціальні проекти, здатні змінити міста.

Захід проходив у центрі міста та у Палаці культури Рівненської АЕС. До події долучились служби екстреного порятунку міста – сектор реагування патрульної поліції та рівненські рятувальники ДСНС України, які презентували молоді власні професії. Наймолодші відвідувачі змогли приміряти на себе спеціальні засоби та скористатись технікою, що застосовують правоохоронці та вогнеборці, зокрема діти оглянули поліцейське озброєння та пройшли естафету з перешкодами, підготовлену рятувальниками. Також під час заходу відбувся танцювальний флешмоб, яскраве шоу повітряних зміїв, концерт гурту «Молді», хореографічні й вокальні виступи творчих колективів ПК РАЕС.

У фойє закладу культури діяли різноманітні локації: виставкова зона «Конкурс проектів» з ярмарком проектів та стартапів учнівської молоді; «Світоглядне кафе», де запрошені експерти розкривали та обговорювали актуальні освітні питання; «Експозиції та активності освітніх ініціатив регіону», де відвідувачів фесту знайомили з цікавими освітніми ініціативами; експозиція Рівненської АЕС, де фахівці електростанції відповідали на запитання щодо діяльності енергогенеруючого об’єкту та ділились довідковою літературою. Окрім того, була відкрита зона «Workshop», на якій проводились презентації, майстер-класи та практики різноманітних спрямувань (ментальна арифметика, аквагрим, робототехніка тощо). Зокрема спеціалісти служби інформаційних технологій (СІТ) РАЕС презентували гостям фестивалю «IT-школу», що проводилась цьогоріч у стінах Вараської ЗОШ №1. «Школа програмування мала справжній успіх серед молоді. Її випускниками стали 22 учні, які, ми сподіваємось, у майбутньому працевлаштуються на Рівненську АЕС. Плануємо продовжити практику проведення такої школи і у подальшому з вдосконаленою програмою лекцій. Сьогодні, розповідаючи про наш проект, ми наочно презентували еволюцію електронних носіїв даних, а також розбирали роботу комп’ютерної техніки», - розповів начальник СІТ РАЕС Олег Килюх.

За участю представників влади, управління освіти міста, бізнесу, місцевих активістів та спеціалістів Рівненської АЕС відбулася панельна дискусія на теми «Інклюзія: реальність та виклики» та «Енергоефективність та зелена енергетика».

Власне сам півфінал освітнього проекту «Відкривай Україну» відбувся у форматі пітчингу на сцені Великої зали ПК РАЕС. Рівненщину та Волинь представляли дев’ять команд школярів: «Schoolvaners» (ЗОШ №1 м. Вараш), «Борщівські демократи» (с. Борщівка), «10 елемент» (смт Демидівка), «Случеві лицарі» (с. Прислуч), «РадіоDrive» та «Гарячі серця» (м. Радивилів), «Крила надії» (с. Чабель), «Vivat!» (с. Вовковиї), «Платформа 9 і ¾» (м. Берестечко).

За словами представника фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» Ксенії Мацкевич, на всеукраїнському рівні учасниками проекту стали понад 130 тисяч дітей, які досліджували проблематику своєї громади за допомогою соціального опитування та розробляли проекти, які допоможуть вирішити суспільну проблему. «Цьогоріч на Рівненщині та Волині більшість проектів присвячена екологічним та соціальним проблемам, питанню дозвілля та культури: школярі облаштовували зони відпочинку, піклувались про екологію та про старше покоління, інформували населення і навіть створили мобільний додаток про історію свого міста. Спочатку учні спробували свої сили в покращенні на рівні школи і тепер готові презентувати свої більш масштабні проекти перед відвідувачами фестивалю та конкурсним журі», - наголосила Ксенія Мацкевич.

Оцінювало проекти команд-конкурсантів експертне журі, до складу якого увійшли генеральний директор РАЕС Павло Павлишин та його заступник з персоналу Ігор Вітковський, діячі культури та освіти, представники громадських організацій, бізнесмени, а також народний депутат України, секретар Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька.

Як наголосив Павло Павлишин, окрім досягнення головних цілей молодіжних проектів, мета такого заходу полягає також у здобуті нових друзів, пошуку однодумців, формуванні критичного мислення, набутті навичок конкурентоздатності та практичного проектного досвіду. «Ваші проекти потужні, цікаві та креативні. Сьогодні ми вкотре переконуємось, що ініціативна молодь є рушійною силою змін!», - підкреслив керівник енергогенеруючого підприємства. В свою чергу Ігор Вітковський під час заходу представив усім гостям відомий профорієнтаційний проект Рівненської АЕС «Ядерна школа РАЕС», наголосивши, що новий набір відбудеться вже на початку нового навчального року.

За результатами регіонального півфіналу проекту «Відкривай Україну» від Волинської області абсолютними переможцями стали представники команди «Платформа 9 і ¾» з еко-проектом «Дуби – символ козаків» зі створення у відомому історичному місті Берестечко зеленого парку із саджанцями дуба. Перше місце серед команд Рівненщини посіли учні Вараської ЗОШ №1 з проектом «Зв’язок поколінь», що розкривав проблему відсутності комунікації між різними віковими категоріями міста. Активна молодь започаткувала організацію вечорів відпочинку для різних поколінь з поєднанням занять за інтересами (шахові турніри, настільні ігри, музичні вітання, виставки робіт, тренінгові вправи, майстер-класи різної тематики). Варто відзначити, аби пройти до півфіналу команда здобула перемогу у першому етапі конкурсу, що проводився серед учнів шести навчальних закладів міста. Вагому підтримку проекту школярів Вараської ЗОШ №1 зі створення території буккросингу «Читай відпочиваючи» здійснив генеральний директор та інші небайдужі працівники Рівненської АЕС.

Команди-переможці поїдуть до Києва на фінал всеукраїнського освітнього проекту, де змагатимуться за можливість відвідати країни Європи з метою розширення та поглиблення досвіду в соціальному та культурному проектному менеджменті.