Діяльність

Студенти Київської Політехніки відвідали ВП «Аварійно-технічний центр»

Розмір шрифту

Скинути
20.05.2019

Студенти третього курсу теплоенергетичного факультету (ТЕФ) НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» разом із заступником декана ТЕФ, старшим викладачем кафедри атомних електростанцій та інженерної теплофізики Вадимом Кондратюком 17 травня 2019 року з ознайомчим візитом відвідали відокремлений підрозділ «Аварійно-технічний центр» (АТЦ) НАЕК «Енергоатом».

Заступник головного інженера Аварійно-технічного центру Анатолій Долотов під час зустрічі у кризовому центрі підрозділу розповів студентам про завдання та функції, які виконує АТЦ для Енергоатома. За словами Анатолія Долотова, Аварійно-технічний центр не тільки відповідає за забезпечення постійної аварійної готовності, а також під час проведення ремонтів та реконструкцій на АЕС України виконує спеціальні інженерні роботи з застосовуванням власної унікальної техніки та обладнання.

Майбутні фахівці з Київської Політехніки отримали практичну можливість побачити техніку та обладнання, які призначені для використання під час аварійних та інженерних робіт: робототехнічні засоби, обладнання водолазної служби, пересувний пункт радіаційної розвідки зі спецобладнанням, пересувний пункт індивідуального дозиметричного контролю та іншу спецтехніку. Під час ознайомчої екскурсії підприємством АТЦ, студенти поспілкувались з фахівцями підрозділу, що безпосередньо на практиці експлуатують цю техніку та обладнання, отримавши детальні відповіді на свої численні запитання.

Крім того відвідувачам продемонстрували вертикальний контейнерний транспортер, що буде використовуватись у Централізованому сховищі відпрацьованого ядерного палива (зараз він тимчасово зберігається на території АТЦ). Це самохідний транспортер великої вантажопідйомності на колісному ходу, що призначений для переміщення контейнерів зберігання ВЯП HI-STORM між виробничою зоною та майданчиком довготривалого зберігання. Начальник відділу дирекції з комунікацій Роман Зібніцький розповів студентам про Централізоване сховище ВЯП, про сам транспортер та про важливість безпечного транспортування відпрацьованого палива у сховищі.

По закінченні ознайомчої екскурсії студенти не приховували своїх вражень від почутого та побаченого на підприємстві. Зокрема, Анна Анюшкіна розповіла, що такі ознайомчі екскурсії дуже корисні, оскільки вони дозволяють на власні очі побачити, з яким обладнанням у майбутньому доведеться працювати: «Досі я тільки чула про таку спецтехніку. Побачити на власні очі «габарити» такого обладнання – це дуже цікаво та наочно. У майбутньому це стане мені у нагоді, коли розпочнуться навчальні курси – мені буде простіше сприймати інформацію про ту техніку, яку я вже бачила».

«Мені все сподобалось, було дійсно цікаво, як саме здійснюються різні виміри. Цікаво було оглянути машини, водолазне обладнання, роботів, що працюють в активній зоні під час аварійної ситуації… Адже я планую працювати за фахом на АЕС. На моє переконання, це дуже корисна практика для студентів», - поділився своїми враженнями Артем Якимчук.

У свою чергу заступник декана Теплоенергетичного факультету Вадим Кондратюк висловив подяку НАЕК «Енергоатом» та Аварійно-технічному центру за цікаву та змістовну екскурсію. Зауваживши, що таки заходи є дуже корисними для навчального процесу: «Енергоатом приділяє велику увагу організації ознайомчих заходів з відвідування студентами факультету відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом», зокрема, й атомних станцій. Це корисна практика для студентів і ми сподіваємось, що така співпраця буде тривати й надалі».

Довідка. ВП «Аварійно-технічний центр» НАЕК «Енергоатом» заснований відповідно до міжнародних зобов’язань України та вимог МАГАТЕ щодо створення національної системи ліквідації наслідків ядерних катастроф і аварій. ВП АТЦ відповідає за забезпечення постійної готовності до швидких ефективних дій у разі виникнення радіаційних аварій на АЕС України, а також на транспорті під час перевезення радіаційно небезпечних вантажів. Важливою функцією Центру є виконання окремих видів робіт з виведення з експлуатації та консервації ядерних установок і об’єктів, призначених для використання ядерних технологій та поводження з радіоактивними відходами.

Фахівці Центру виконують спеціальні інженерні роботи на АЕС України. Окрім цього, АТЦ залучений до створення нової техніки і технологій для робіт в умовах підвищеної радіації і науково-технічного супроводу нових технологій на АЕС, розробки виготовлення обладнання і пристроїв, які забезпечують застосування спеціальних технологій та виконання робіт власними силами в умовах підвищеної радіації.