Діяльність

31.08.2016

Відбулися громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ЗАЕС

30 серпня в Енергодарі, місті-супутнику Запорізької АЕС, пройшли громадські слухання, організовані Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) щодо проекту рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ЗАЕС.

У них взяли участь представники ДІЯРУ на чолі з головою Сергієм Божко, Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» з президентом Юрієм Недашковським, провідні фахівці ВП «Запорізька АЕС» на чолі з тимчасово виконуючим обов'язки генерального директора Володимиром Пишним, експерти Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, представники Українського ядерного товариства, Асоціації «Український ядерний форум», громадських організацій з районів та міст зони спостереження атомної станції - з Нікополя, Кам'янки-Дніпровської, Дніпрорудного, Водяного, Іванівки, Великої Білозерки, Дніпровки, Благовіщенки, Нововодяного, Великої Знам'янки, Новодніпровки, м. Енергодара. Учасниками слухань також були представники центральних і регіональних засобів масової інформації. Всього зареєстрованих учасників громадських слухань - 256 осіб.

Сергій Божко, який відкрив громадські слухання, висловив подяку всім учасникам. Він підкреслив, що для органу-регулятора думка громадськості представляє велику важливість, і при прийнятті остаточного рішення про продовження терміну експлуатації блоку №1 обов'язково буде враховано. «Продовження терміну експлуатації енергоблоків є загальносвітовою практикою. Україна вже має успішний досвід - на Рівненській і Южно-Українській АЕС продовжено термін експлуатації чотирьох блоків. На ЗАЕС ця робота ведеться відповідно до міжнародних стандартів МАГАТЕ та західноєвропейських регуляторів».

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський в своїй доповіді зазначив: «Сьогодні, в непростій політичній і економічній ситуації, в умовах фактичної війни на сході країни, в умовах зниження виробництва від інших джерел електроенергії, атомна енергетика України забезпечує надійне постачання електричної енергії споживачам. Сьогодні частка електроенергії від атомних електростанцій в загальному виробництві в Україні становить понад 52%. Збереження цієї частки атомної енергетики в енергетичному балансі є необхідною передумовою для зміцнення нашої енергетичної незалежності в умовах обмеженості і високих світових цін на енергоресурси».

Продовжив виступ Володимир Пишний. У своїй доповіді він перерахував, які конкретно роботи були виконані на блоці в частині управління старінням, оцінки технічного стану елементів реакторної установки і блоку в цілому, кваліфікації обладнання, підвищення безпеки. Всі роботи були систематизовані в Комплексній зведеній програмі підвищення безпеки енергоблоків (КЗПБ). «Все, що вимагає сучасна нормативна база, нами виконано. Але робота з підвищення безпеки триває. Комплексна програма буде реалізована на всіх енергоблоках України до 2020 року», - зазначив Володимир Максимович.

Підводячи певні підсумки, член правління УкрЯТ Володимир Коровкін відзначив, що інформація на цих слуханнях прозвучала вичерпна. А це значить, що енергоблок № 1 може і повинен отримати ліцензію на наступний етап своєї експлуатації.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію