Діяльність

20.03.2017

Продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 – ключове завдання рівненських атомників

Ключовим завданням поточного року для рівненських атомників є продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3 РАЕС, проектний термін якого завершується у грудні. Заходи з продовження терміну експлуатації знаходяться під особистим контролем генерального директора електростанції, який проводить щотижневі технічні наради з обговоренням стану виконання усіх запланованих Програмою продовження терміну експлуатації заходів.

Згідно з планом-графіком заходів «Програми підготовки блоку №3 до ПТЕ» необхідно виконати 129 заходів. На сьогоднішній день виконано 100 пунктів, решта – на різних стадіях виконання. Для подальшої роботи енергоблоку до обов’язкового виконання належать також 43 заходи Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки діючих АЕС України (КзПБ) та 10 заходів інжинірингового характеру.

За словами начальника служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації (СНРтаПЕ) РАЕС Сергія Гордієнка, було розроблено детальний Протокол, дорученнями якого охоплені всі аспекти процедури продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 некапітального характеру. Сюди входить узгодження робочих програм та технічних рішень, заходи КзПБ некапітального характеру та Програма ПТЕ. Увесь цей спектр питань обговорюється на засіданнях штабу під головуванням генерального директора Павла Павлишина. Крім звіту зі стану виконання заходів, визначаються окремі питання, вирішення яких потребує більш високого рівня обговорення або залучення до участі зовнішніх організацій. На останньому засіданні Павло Павлишин зробив акцент на питаннях, що піднімалися під час проведення наради з продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС під головуванням президента Компанії Юрія Недашковського.

Як прокоментував Сергій Гордієнко діяльність підрозділів РАЕС щодо продовження терміну експлуатації блоку №3, всі важливі заходи та доручення були обговорені та зазначено терміни й шляхи їх виконання. Окремо приділено увагу заходам, яких потребує введення в дію нових нормативних документів, а також протипожежним заходам для подальшої безпечної роботи енергоблоку. В цілому, проведення щотижневих штабів підвищує виконавчу дисципліну та дозволяє своєчасно на рівні керівництва АЕС виявляти та долати труднощі, які неодмінно виникають під час виконання будь-яких складних робіт.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію