Діяльність

28.08.2017

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю села Дніпровка

28 серпня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю села Дніпровка для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. Зустріч проходила в форматі громадських слухань.

Приводом для зустрічі з громадськістю послугувало завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 р. і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Зі вступним словом виступив в.о. старости с. Дніпровка Віктор Риболов, оголосивши присутніх тему заходу.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. З докладним доповіддю виступив головний спеціаліст з реконструкції та продовженню терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. В своєму виступі він представив інформацію про роль атомної енергетики та Запорізькій АЕС в енергобалансі країни, про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель та споруд енергоблоку № 3, про заходи щодо підвищення безпеки енергоблока, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження.

Заступник головного спеціаліста з АЕС - заступник начальника служби аналізу безпеки Сергій Борсук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока № 3, розроблених звітах, так званих факторах безпеки.

Заступник начальника цеха радіаційної безпеки Сергій Маслов в своїй доповіді розповів про принципи роботи системи радіаційного контролю та постах контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження Запорізької АЕС.

Спільно представники ЗАЕС пояснювали технічну та економічну доцільність продовження термінів експлуатації енергоблоків ЗАЕС, розповідали про світовий досвід в даному напрямку і тих заходах, які проводяться в рамках продовження термінів експлуатації третього енергоблока ЗАЕС.

Далі зустріч з громадськістю с. Дніпровка продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, селяни цікавилися питаннями екології та впливу різних виробництв на людей та навколишнє середовище, про тарифи на електроенергію, про соціальні преференції для жителів зони спостереження ЗАЕС. Прозвучали питання про постачальників та ліцензування палива для Запорізької АЕС. На всі питання були надані компетентні та вичерпні відповіді фахівців станції.

Представники Запорізької АЕС подякували організаторам зустрічі за дружню атмосферу і за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження термінів експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС з громадськістю села Дніпровка.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію