Діяльність

07.09.2017

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю села Велика Знам'янка

07 вересня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю села Велика Знам'янка для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. Зустріч проходила в форматі громадських слухань.

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС – 05.03.2017 року і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку – основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Зі вступним словом виступив начальник управління роботи з громадськістю та ЗМІ Запорізької АЕС Сергій Шимчев, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. З доповіддю виступив головний спеціаліст з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків – керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізацією Василь Лилак. У своєму виступі він надав присутнім інформацію про стан атомної енергетики світу і роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для жителів зони спостереження станції. Розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблоку №3, про заходи щодо підвищення безпеки енергоблоку, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження, а також представив інформацію про діючі документи, на підставі яких приймається рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук коротко розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №3, розроблених звітах, так званих факторах безпеки, і комплексному аналізі безпеки.

Заступник начальника цеху радіаційної безпеки Сергій Сухочев розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції. Продемонстрував присутнім роботу системи радіаційного контролю на сайті Запорізької АЕС в режимі реального часу.

Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, який проводиться на Запорізькій АЕС.

Далі зустріч з громадськістю с.Велика Знам'янка продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників зустрічі цікавило питання, на якому паливі зараз працюють енергоблоки ЗАЕС, чи проводилася реконструкція реакторів для завантаження палива Westinghouse і як часто відбувається процедура перевантаження палива в активній зоні реактора. Також жителі села цікавилися соціальними пільгами для жителів зони спостереження ЗАЕС. На ці та інші питання фахівці ЗАЕС надали вичерпні відповіді.

Завершуючи зустріч з громадськістю представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС в селі Велика Знам'янка.

У свою чергу жителі с.Велика Знам'янка подякували фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію