Діяльність

18.09.2017

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в громадських слуханнях з представниками міста Нікополя

15 вересня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь в громадських слуханнях з представниками міста Нікополя для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС.

Приводом для проведення слухань послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Зі вступним словом виступив мер міста Нікополя Андрій Фісак, оголосивши присутнім тему і мету заходу.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС. З доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. У своєму виступі він надав присутнім інформацію про стан атомної енергетики світу і про роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканцiв зони спостереження станції, розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №3, про заходи з підвищення безпеки енергоблока, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження, а також представив інформацію про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Заступник начальника відділу супроводу звітів з аналізу безпеки Сергій Борсук коротко розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №3, розроблені звіти, так звані фактори безпеки, і комплексний аналіз безпеки.

Начальник цеху радіаційної безпеки Володимир Кравець розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції.

Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, що проводиться на Запорізькій АЕС.

Слухання продовжилися виступом доповідачів - депутатів міської ради, представників громадських організацій м.Нікополь. Думки виступаючих розділилися: одні висловлювали стурбованість впливом атомної електростанції на здоров'я населення і стан навколишнього середовища зони спостереження і ратували за збільшення соціальних гарантій та надання додаткових пільг мешканцям цієї території, інші ж виступали за продовження терміну експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС.

Далі захід продовжився в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників слухань цікавило питання, на якому паливі зараз працюють енергоблоки ЗАЕС, наскільки безпечне використання палива Westinghouse і яку кількість паливних зборок цієї компанії передбачається встановити в активну зону реакторів Запорізької АЕС; питання екології, якості медичного обслуговування в регіоні; заходи, впроваджені на ЗАЕС після аварії на АЕС Фукусіма. Також обговорювалися питання безпеки виробництва та реагування в разі нештатних ситуацій. На всі питання були надані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців станції.

Представники Запорізької АЕС подякували організаторам слухань за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи і можливості розвитку енергетики України тему продовження термінів експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС з громадськістю міста Нікополь.

Теги: ЗАЕС, ПТЕ



Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію