Діяльність

21.09.2017

У Марганці відбулись громадські слуханнях щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС

20 вересня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь в громадських слуханнях для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС, організованих Марганецькою міською радою. Інформаційне забезпечення і підтримка проведення громадських слухань здійснювалися фахівцями ВП ЗАЕС.

Приводом для громадських слухань стало завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Зі вступним словом виступила секретар міської ради м.Марганець Ірина Міняйло, оголосивши присутнім учасникам громадських слухань тему і мету заходу.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС.

З доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. У своєму виступі він представив присутнім інформацію про стан атомної енергетики світу і про роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканців зони спостереження станції, розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №3, про заходи з підвищення безпеки енергоблока, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження, а також представив інформацію про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук коротко розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №3, розроблені звіти, так звані фактори безпеки, і комплексний аналіз безпеки.

Начальник цеху радіаційної безпеки Володимир Кравець розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції.

Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, що проводиться на Запорізькій АЕС.

Далі громадські слухання продовжилися в форматі «питання-відповідь». Разом з темою безпеки продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників слухань цікавили питання фінансового забезпечення заходів з продовження терміну експлуатації енергоблока № 3, на якому паливі зараз працюють енергоблоки ЗАЕС, як утилізується відпрацьоване ядерне паливо. Також обговорювалися питання безпеки виробництва та реагування в разі нештатних ситуацій. На всі питання були отримані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців станції.

Секретар міської ради подякувала представникам Запорізької АЕС за надану інформацію, відкритість і готовність до співпраці.

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 21 вересня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію