Діяльність

25.09.2017

На Рівненській АЕС відбулося чергове засідання оперативного штабу щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №3

18 вересня 2017 року на Рівненській АЕС відбувся оперативний штаб за участю керівників структурних підрозділів на чолі з генеральним директором Павлом Павлишиним. В ході якого було розглянуто питання про стан виконання робіт щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3.

Про виконання заходів інжинірингового характеру звітував заступник головного інженера з модернізації та управління ресурсом РАЕС Сергій Григораш. За його словами виконання усіх запланованих заходів некапітального характеру йде за графіком. «Їх реалізація сприятиме підвищенню рівня безпеки та надійності енергоблоку, що є пріоритетним завданням рівненських атомників. Критичні питання відносно фінансування напрямку діяльності з продовження терміну експлуатації відсутні».

Згідно «Програми підготовки блоку №3 до продовження терміну експлуатації (ПТЕ)» та планом-графіком заходів з продовження терміну експлуатації необхідно реалізувати 129 заходів. На сьогоднішній день з них виконано 114, ще 15 перебувають на завершальних стадіях.

Для забезпечення подальшої роботи енергоблоку до обов’язкового виконання належать ще 45 заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки діючих АЕС України (КзПБ), з яких 39 вже виконано. На стадії погодження Держатомрегулювання України перебувають 6 заходів, які стосуються елементів внутрішньокорпусних пристроїв реактора, парогенераторів, компенсатора тиску, головних циркуляційних трубопроводів, головних циркуляційних насосів, гідроємностей системи аварійного охолодження зони. Виконуються роботи з обґрунтування перепризначення циклів навантаження реакторної установки енергоблоку №3.

В ході наради були обговорені питання стану виконання протипожежних заходів та введення в експлуатацію комплексу переробки твердих радіоактивних відходів. Також з Держатомрегулювання України узгоджено заключний звіт з кваліфікації обладнання на сейсмічні впливи.

У підсумку засідання оперативного штабу генеральний директор РАЕС Павло Павлишин наголосив, що колективу Рівненської АЕС необхідно докласти максимум зусиль аби виконати всі заплановані заходи ще до початку планово-попереджувального ремонту на блоці-мільйоннику. Адже їх виконання є необхідною умовою продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, яку атомники реалізовують злагоджено та відповідно до затвердженого графіку.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію