Діяльність

24.10.2017

На Рівненській АЕС триває підготовка до капітального ремонту енергоблока №3

До завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС залишилось 48 діб. На майданчику електростанції відбулася селекторна нарада оперативного штабу з питань реалізації заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КЗПБ), включених до Програми продовження терміну експлуатації блоку-мільйонника.

Чергове засідання оперативного штабу відбулося на чолі із генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним у форматі відеоконференції та стосувалось обговорення виконання заходів капітального характеру з модернізації та підвищення безпеки, передбачених Програмою продовження терміну експлуатації (ПТЕ).

Керівники структурних підрозділів підприємства спільно з представниками НАЕК «Енергоатом», ВП «Атомкомплект» та консультантом групи управління проектами КЗПБ обговорили нагальні питання щодо виконання включених до Програми ПТЕ 25 заходів КЗПБ, за якими передбачена закупівля обладнання за рахунок кредитних коштів ЄБРР/Євратом, а також розглянули терміни кількох проектних робіт.

На сьогоднішній день на РАЕС реалізовані 3 заходи. За 12 – укладено договори та 5 – перебувають на етапі підписання договірної документації. Тривають тендерні процедури за 5 заходами. Як підкреслює Павло Павлишин, є питання, що потребують оперативного вирішення, зокрема: закупівля і постачання електродвигунів основних агрегатів насосного обладнання, реалізація одного з «постфукусімських» заходів, а саме – впровадження системи післяаварійного моніторингу (ПАМС).

«Терміни проведення закупівлі і постачання електродвигунів через довготривалі тендерні процедури переносяться на початок наступного року. Монтаж основних агрегатів насосного обладнання досить клопітка та об’ємна робота, яку ми плануємо провести у період ППР енергоблоку та завершити влітку 2018 року. Щодо ПАМС, то триває узгодження технічних характеристик обладнання та визначення здатності підрядників виконати даний контракт. Сьогодні наші експерти досконало вивчають можливість співпраці з переможцем тендерних торгів, зважують усі «за» та «проти» цього партнерства, - відзначив Павло Яремович, - Усі заходи капітального характеру виконуються в дуже стислі терміни. Вже надходить необхідна проектно-кошторисна документація. Очевидно, що для повноцінного виконання будівельно-монтажних робіт необхідно ще майже півмільярда гривень. Після погодження Компанією скоригованого кошторису, розпочнеться процедура відкритих торгів».
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію