Діяльність

15.11.2017

На енергоблоці №3 РАЕС розпочалось інспекційне обстеження Держатомрегулювання

14 листопада на майданчику Рівненської АЕС розпочалося інспекційне обстеження готовності енергоблоку №3 до експлуатації у зупиненому стані після завершення його проектного терміну експлуатації, який спливає 11 грудня поточного року. До складу комісії, яка працюватиме впродовж трьох днів, увійшли представники Держатомрегулювання України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

У ході інспекційного обстеження енергоблоку №3 РАЕС буде перевірено стан виконання умов ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерних установок РАЕС», стан радіаційної та ядерної безпеки, системи поводження з радіоактивними відходами та аварійної готовності, стан поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом, стан робіт з усунення відступів від вимог нормативних правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки та стан розробки Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Окрім того, буде проінспектовано стан реалізації заходів «Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій України», заходів з підготовки енергоблоку до довготермінової експлуатації, зокрема, заходів з оцінки технічного стану та продовження експлуатації обладнання, трубопроводів, споруд та будівельних конструкцій систем важливих для безпеки.

У ході стартової наради за участю представників Держатомрегулювання України, тво генерального директора РАЕС, заступників головного інженера та керівників структурних підрозділів були обговорені основні питання та хід проведення перевірки. Як зазначив т.в.о. генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк, в рамках підготовки до продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС колективом електростанції виконано значний комплекс робіт та заходів: «Активна робота у даному напрямку триває і надалі, адже існує ще ряд заходів капітального характреру з підвищення безпеки та усунення дефіцитів безпеки, що необхідно реалізувати під час планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблоку-мільйонника, який згідно з графіком розпочнеться на початку грудня і триватиме 240 діб».

Голова комісії, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок – начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок – державний інспектор Валерій Бугай наголосив, що дана перевірка спрямована на вивчення і оцінку готовності енергоблоку-мільйонника РАЕС до експлуатації в зупиненому стані, а не на продовження його терміну експлуатації: «Найбільшу увагу під час інспекції буде приділено стану виконання заходів, передбачених технічним рішенням, яке забезпечує безпечну експлуатацію енергоблоку».

Як підкреслив заступник головного інженера РАЕС з модернізації та управління ресурсом Сергій Григораш, Рівненська АЕС готова до проведення даної інспекції: «Нині РАЕС знаходиться на етапі, коли необхідно продемонструвати та довести повну готовність енергоблоку №3 до експлуатації в «холодному» стані, з метою виконання під час ППР усіх заходів, пов’язаних із підвищенням безпеки. Провівши попередній аналіз стану енергоблока-мільйонника відповідно до Програми ПТЕ і, враховуючи досвід Запорізької АЕС, а також  наявність усіх необхідних матеріалів, можна з упевненістю говорити, що РАЕС готова до перевірки».

За результатами інспекційного обстеження енергоблоку №3 РАЕС буде розроблено Акт із висновками та пропозиціями членів інспекційної комісії, які будуть доведені до відома керівництва РАЕС. Остаточне рішення про внесення змін у ліцензію енергоблоку №3 Рівненської АЕС щодо його експлуатації у зупиненому стані буде винесено після розгляду Акту на колегії Держатомрегулювання, яка відбудеться 30 листопада.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію