Діяльність

19.12.2017

На ЮУАЕС під головуванням голови Держатомрегулювання відбулася нарада, присвячена підготовці енергоблока №3 до довгострокової експлуатації

На ЮУАЕС під головуванням голови Держатомрегулювання відбулася нарада, присвячена підготовці  енергоблока №3 до довгострокової експлуатації

На робочій нараді під головуванням голови Держатомрегулювання (ДІЯРУ) Григорія Плачкова, яка відбулась у ВП ЮУАЕС 18 грудня, розглянуто поточний стан робіт з підготовки третього южно-українського енергоблока до довгострокової експлуатації. Учасники зустрічі - керівники та провідні фахівці ЮУАЕС, Держатомрегулювання, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), дирекції НАЕК «Енергоатом» - констатували, що заходи з підготовки енергоблока №3 ВП ЮУАЕС до довгострокової експлуатації виконуються згідно зі спеціально розробленою програмою. У процесі розробки документа враховано досвід аналогічних програм для енергоблоків №3 ЗАЕС, №3 РАЕС і №1 ХАЕС. При цьому вибрано 1-й варіант продовження, за яким до завершення проектного строку роботи блока мають бути виконані заходи з його підготовки до довгострокової експлуатації.

Директор з продовження експлуатації НАЕК «Енергоатом» Євген Шумков вважає такий підхід найоптимальнішим для колективу ЮУАЕС і компанії «Енергоатом» в цілому. «Враховуючи те, що Южно-Українська станція має багатий досвід - перший блок і другий блок продовжили успішно, готовність інженерних заходів по третьому блоку дуже висока - досить переконливо те, що станція зробить усе необхідне в призначені терміни.  Колектив націлений на успіх, тому я впевнений, що все буде добре», - підкреслив Є. Шумков у інтерв'ю представникам ЗМІ.

За більш як два роки до завершення проектного терміну роботи третього енергоблока (лютий 2020 року) рішення про продовження експлуатації узгоджені по 6 з 12  груп обладнання, будівель і споруд ЮУАЕС. Для решти виконано контроль, ведеться підготовка до узгодження. Роботи з кваліфікації обладнання енергоблока №3 на «жорсткі» умови оточення та на сейсмічні впливи виконано в повному обсязі. Ведеться активна робота з розробки звіту з періодичної переоцінки безпеки. З 97 заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КзПБ), які планується виконати на третьому южно-українському «мільйоннику», на сьогодні реалізовано 37. Решта перебуває в стадії втілення.

«Роботи ще досить багато попереду і у станції, і у компанії, і у ДНТЦ ЯРБ, і у самої Державної інспекції, - підсумував у інтерв'ю представникам ЗМІ голова Держатомрегулювання Григорій Плачков, зазначивши при цьому, що задоволений інформацією і тими показниками, що були представлені під час наради. Звертаючись до учасників зустрічі, Г. Плачков підкреслив: «Перед вами стоїть велике завдання. Я повторюся напевно, тому що досить складна ситуація в країні з енергоресурсами, і вся країна дивиться на безаварійну роботу Енергоатома».

Довідка. ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 330 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію