Діяльність

12.01.2018

Президент Енергоатома відзначив позитивну динаміку виконання заходів з ПТЕ на РАЕС

Президент Енергоатома відзначив позитивну динаміку виконання заходів з ПТЕ на РАЕС

Оцінка стану робіт з продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3 РАЕС стала метою візиту на Рівненську АЕС 12 січня президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського та голови Державної інспекції ядерного регулювання України Григорія Плачкова. В ході візиту на РАЕС очільників ДІЯРУ та Енергоатома супроводжували керівники профільних дирекцій та департаментів Компанії та Держатомрегулювання України.

На Рівненській АЕС, енергоблок №3 якої перебуває у тривалому планово-попереджувальному ремонті (ППР), впроваджується ряд робіт, пов’язаних із продовженням терміну експлуатації. По суті, проводиться заключний етап комплексу заходів для роботи блоку у понадпроектний період, який триває з 2011 року та вимагає глобальних робіт з модернізації на зупиненому обладнанні. Заключним етапом поточного ППР має стати рішення колегії ДІЯРУ щодо подальшої роботи енергоблоку.

Про стан реалізації запланованих заходів, їх фінансування та терміни постачання обладнання проінформував генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, зауваживши на чіткому дотриманні графіків та взятих зобов’язань. Очільник енергогенеруючого підприємства підкреслив, що зі 129 пунктів «Плану-графіка реалізації заходів для продовження терміну експлуатації» виконано 122, ще 7 перебувають на етапі виконання, також планово виконуються розрахунки щодо сейсмостійкості, триває розробка та узгодження «Звіту з періодичної оцінки безпеки». Відповідно до графіка відбувається фінансування заходів некапітального характеру. З 96 заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки діючих енергоблоків АЕС України повністю виконано 56, ще 26 будуть виконані під час нинішнього ППР, 10 будуть виконані частково, 4 виконуватимуться після ПТЕ. З 16 запланованих «постфукусімських» заходів виконано 9, ще 5 мають бути завершені до кінця ППР, решта 2 мають бути виконані частково. При цьому Павло Яремович акцентував увагу на кількох питаннях – щодо укладання договорів та постачання обладнання, що потребують вирішення. Спеціалістами Дирекції Енергоатома та РАЕС були узгоджені рішення за поставленими питаннями, виконання яких взято під особистий контроль президента Компанії.

Заступник директора департаменту з питань безпеки ядерних установок - начальник відділу ліцензування ядерних установок - державний інспектор Держатомрегулювання Валерій Бугай відзначив позитивну практику Рівненської АЕС у підходах до формування переліку обладнання, що підлягає управлінню старінням.

Як підкреслив віце-президент Компанії Олександр Шавлаков, енергоблок №3 РАЕС є найбільш підготовленим до реалізації усіх заходів для виконання Програми ПТЕ серед блоків, що пройшли процедуру продовження. Олександр Володимирович констатував відсутність проблемних питань у контексті безпеки, а також позитивно відзначив прагнення Рівненської АЕС виконати у повному обсязі усі заплановані для ПТЕ заходи.

Успішним назвав хід робіт з ПТЕ на РАЕС Юрій Недашковський. Враховуючи стан виконання заходів капітального, інжинірингового характеру, робіт з модернізації та реконструкції, Юрій Олександрович визнав задовільною готовність енергоблоку №3 РАЕС до ПТЕ.

Голова ДІЯРУ Григорій Плачков вважає важливою складовою робіт з ПТЕ роботу із громадськістю, що передує видачі ліцензії на понадпроектну роботу енергоблоків та враховує зауваження і пропозиції населення та громадських організацій.

Перебуваючи на проммайданчику РАЕС, представники Енергоатома та Держатомрегулювання відвідали новозбудований комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів, який введено в дію наприкінці минулого року та наразі перебуває у дослідній експлуатації, а також побували на резервній дизель-генераторній електростанції блоку №3.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію