Діяльність

09.02.2018

На РАЕС контролюється виконання заходів щодо ПТЕ енергоблоку №3

З 8 грудня 2017 року триває планово-попереджувальний ремонт енергоблоку №3 Рівненської АЕС, розрахований на 240 діб. Періодично оперативний штаб під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина контролює виконання усіх заходів та завдань згідно з графіком продовження терміну експлуатації.

Виконання робіт з продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3 розпочались у 2013 році, а за окремими напрямками, зокрема, щодо корпусу реактора, деяких видів обладнання блоку, роботи були розпочаті 2009 року. Наразі триває найактивніша фаза підготовки до ПТЕ енергоблоку №3, під час якої встановлюється нове сучасне обладнання, впроваджуються інноваційні системи, проводиться масштабна реконструкція та модернізація.

Найважливішими поточними завданнями є обґрунтування сейсмостійкості елементів систем вентиляції, розрахунки яких коригуються відповідно до зауважень державної експертизи. Окрім того, на узгодженні перебувають розрахунки на циклічну міцність елементів реакторної установки. Зазначені розрахунки, згідно з графіком, мають бути узгоджені Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) в березні-квітні 2018 року.

Оцінюючи поточний стан робіт, генеральний директор РАЕС Павло Павлишин зазначив ризики виконання за трьома заходами капітального характеру. «Один – пов’язаний з постачанням кабельної продукції. Проте, підрядник вже провів велику підготовчу роботу, здійснив закупівлю матеріалів, обладнання та узгодив кінцеву дату постачання кабельної й іншої продукції для монтажу. Щодо реконструкції третього каналу системи безпеки (3СБ-3) – доведеться повторно виводити його в ремонт після робіт на першому та другому каналах у зв’язку з відкликанням постачальником обладнання через виявлені на заводі-виробнику дефекти. Затримка ще одного заходу пов’язана із несвоєчасним фінансуванням, але ситуація виправляється».

Як підкреслив Павло Павлишин, зараз розробляється «Дорожня карта виконання заходів із забезпечення прийняття рішення ДІЯРУ щодо експлуатації енергоблоку №3 у понадпроектний термін». Цей документ передбачає проведення заходів з підготовки до комплексного інспекційного обстеження спеціалістами ДІЯРУ готовності блоку до роботи у понадпроектний термін, проведення громадських слухань, колегії ДІЯРУ, внесення змін до ліцензії блоку №3 у зв’язку з виконанням робіт з ПТЕ.

Фактичний аналіз реалізації заходів довів найвищий рівень виконання поставлених завдань фахівцями Рівненської АЕС, які набули цінний досвід під час продовження терміну експлуатації енергоблоків №1,2 РАЕС. Використання власного досвіду наразі є дуже корисним у закладенні надійного фундаменту для подальшої безпечної на надійної експлуатації енергоблоків.

 

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію