Діяльність

19.02.2018

На Рівненській АЕС тривають масштабні роботи з реконструкції системи безпеки в рамках ПТЕ енергоблоку №3

На Рівненській АЕС тривають масштабні роботи з реконструкції системи безпеки в рамках виконання заходів згідно з Програмою продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) та середнього планово-попереджувального ремонту (ППР). Наразі роботи виконуються на третьому каналі системи безпеки (СБ-3).

Заходи із забезпечення належного рівня безпеки ядерної установки проводяться для експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадпроектний термін та виконуються за трьома напрямками: ремонт, модернізація та продовження ресурсу.

Перший напрямок ремонтних робіт третього каналу СБ-3 завершився на початку лютого. Працівники енергоремонтного підрозділу (ЕРП) та підрядні організації успішно виконали ремонтні роботи тепломеханічного устаткування, провівши поточний ремонт дизель-генератора, насосів та теплообмінника аварійного розхолоджування. Також згідно з графіком виконано ремонт електротехнічного устаткування.

Наразі на енергоблоці №3 РАЕС триває модернізація обладнання СБ-3. Згідно з регламентом робіт на етапі модернізації змонтовано акумуляторні батареї, здійснено заміна двох насосів технічної води відповідальних споживачів (3QF31 D01-D02), які забезпечують охолодження, технічною водою обладнання споживачів СБ-3, а також здійснюється модернізацію секцій 6/04 кВ. Відтак, наразі необхідно завершити модернізацію системи автоматизованого управління резервної дизель-генераторної станції (САУ РДС), що передбачає заміну кабельної продукції, монтаж кабелів, налаштування обладнання. Після чого, відповідно до регламенту, пройдуть випробування даного обладнання на його взаємодію.

Як коментує начальник відділу з підготовки та проведення ремонтів РАЕС Микола Пономаренко, здійснено ремонт усього обладнання третього каналу СБ. «Після завершення усіх запланованих робіт третього каналу СБ та його введення в дію, планується почергове виведення в ремонт першого та другого каналів системи безпеки на яких виконуватимуться аналогічні заходи з ремонту, модернізації та продовження ресурсу».
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію