Діяльність

23.02.2018

У смт. Володимирець відбулись громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС

Перші громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС проведено в смт. Володимирець – одному із населених пунктів 30-км зони спостереження Рівненської АЕС. Участь у заході взяли 64 особи: представники громади, виконкомів та депутатського корпусу Довговільської, Жовкинівської, Каноницької, Красносільської, Антонівської, Берестівської сільських рад, Володимирецької селищної ради, ЗМІ та жителі району.

В рамках виконання Програми продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3 РАЕС, відповідно до Енергетичної стратегії України до 2035 року та з метою організації процесу обговорення відповідно до чинного законодавства України, вимог національного законодавства, міжнародних угод, норм і правил з ядерної і радіаційної безпеки, а також рекомендацій МАГАТЕ, на РАЕС створено робочу групу з організації процесу обговорення (ПТЕ) енергоблоку №3, до якої увійшли фахівці різних напрямків діяльності - керівники структурних підрозділів електростанції. Робочу групу очолив начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петро Кратік.

Петро Кратік у своїй презентації розповів про мету та історію створення, основні цілі та завдання, цінності та принципи діяльності Енергоатома та Рівненської АЕС, присутніх ознайомлено із показниками виробництва електростанції та колективним портретом персоналу підприємства. Під час діалогу учасникам зустрічі надано вичерпну інформацію з обґрунтування продовження виробничого життя першого «мільйонника» електростанції та про умови, за якими енергоблок може й надалі працювати за своїм призначенням. П. Кратік детально охарактеризував етапи організації робіт з продовження терміну експлуатації блоку та проінформував про поточний стан цієї діяльності. Приклади міжнародної практики проілюстрували світовий тренд надпроектної експлуатації блоків АЕС. «Сьогодні частка електроенергії атомних електростанцій у загальному виробництві в Україні складає близько 55%. Збереження цієї частки в енергетичному балансі є необхідною умовою зміцнення енергетичної незалежності країни», - зазначив Петро Федорович.

У ході громадських слухань Петро Кратік наголосив на вагомості соціальної складової діяльності електростанції. Він підкреслив, що наповнення бюджету міста та області формується переважно за рахунок податків РАЕС, Рівненська АЕС також утримує 70% соціальних об’єктів міста-супутника.

Коментуючи показники фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження РАЕС, Петро Кратік зауважив, що у 2017 році уряд спрямував понад 32 мільйони гривень державної субвенції, з яких близько 10 мільйонів гривень отримав Володимирецький район. Дані кошти були спрямовані на поточні ремонти фельдшерсько-акушерського пункту в с. Половлі, Сопачівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», внутрішніх санвузлів Рафалівської ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів, протирадіаційних укриттів Володимирецької ЗОШ №1 та Володимирецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ». За кошти обласної частки субвенції проведено поточні ремонти у протирадіаційних укриттях Рафалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» та Сваринівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ». Крім того, за рахунок субвенції минулого року, із залученням обласної частки, продовжено будівництво ЗОШ І-ІІ ступеня у с. Озерці через аварійний стан діючої школи.

Обговорюючи тематику громадських слухань, розглянуто два запитання, що надійшли до Володимирецької селищної ради від мешканки смт. Володимирець М. Дуляницької. Перше запитання стосувалося небезпеки для населення демонтованого під час ремонту на енергоблоках РАЕС обладнання, зокрема кабельної продукції. Заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр Романенко запевнив, що на підприємстві діє кількарівневий дозиметричний контроль обладнання перед його вивезенням з проммайданчика електростанції. Відповідь на друге запитання – щодо критеріїв відбору найманих працівників на час проведення планово-попереджувальних ремонтів на РАЕС, надав начальник виробничо-технічної служби РАЕС Юрій Гутнік, зауваживши на жорсткому ставленні стосовно допусків, іспитів та підтверджень кваліфікації працівників підрядних організації, що залучаються до виконання ремонтних робіт.

Також учасники слухань торкнулися питань обсягів фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає в зоні спостереження Рівненської АЕС, експлуатації ядерного палива американської компанії «Westinghouse» на РАЕС, роботи пізнавально-освітнього проекту «Ядерна школа на РАЕС». На всі поставлені запитання фахівці атомної електростанції надали детальні аргументовані відповіді.

За результатами проведених громадських слухань її учасниками переважною більшістю голосів підтримано рішення щодо продовження терміну експлуатації першого поліського атомного енергоблоку-мільйонника. Учасниками слухань також висловлено пропозицію про збільшення до 100% коштів, що перераховуються з державного бюджету України обласним, районним, місцевим бюджетам, які НАЕК "Енергоатом" відраховує на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС.

Наступні громадські слухання будуть проведені 26 лютого 2018 року о 14 годині в приміщенні Красновільської сільської ради Маневицького району Волинської області для громади та представників Красновільської, Великоосницької, Куликовичівської, Гораймівської сільських рад та Колківської селищної ради.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію