Діяльність

26.02.2018

Запорізька АЕС готується до продовження терміну експлуатації блоку №4

2018 рік для Запорізької АЕС - це, перш за все, рік продовження ресурсу енергоблоку №4. Всі попередні етапи робіт в даному напрямку успішно виконані.

У березні 2018 року заплановано проведення інспекційного обстеження Державною інспекцією ядерного регулювання України, метою якого буде перевірка готовності Запорізької АЕС до безпечної експлуатації реакторної установки енергоблоку №4.

«Роботи виконуються у відповідності з програмою довгострокової експлуатації енергоблока, яка в 2017 році пройшла узгодження в НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання і в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України. Заплановані заходи виконані практично на 97%, залишилося дочекатися початку ремонтної кампанії на блоці №4 і завершити заходи, які залишилися, що стосуються продовження терміну експлуатації», - говорить заступник начальника відділу управління ресурсом енергоблоків служби управління надійністю, ресурсом і модернізацією Віктор Коцеруба.

Доведеться також провести узгодження звітних документів з оцінки технічного стану критичних елементів обладнання першого контуру і корпусу реактора. На сьогодні вони вже проходять завершальні етапи Державної експертизи.

У суворій відповідності з встановленим графіком виконуються заходи з кваліфікації обладнання енергоблоку. Також успішно проводяться заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію