Діяльність

05.05.2018

Запорізька АЕС готується до проведення громадських слухань щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблока №4

Важливим фактором при прийнятті рішень з таких питань, як продовження експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін, є участь громадськості в обговоренні матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну їх експлуатації та можливого впливу на навколишнє середовище.

4 квітня 2018 року закінчився проектний термін експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. На даний момент блок знаходиться в середньому планово-попереджувальному ремонті, протягом якого буде проведено ряд обов'язкових технічних і організаційних заходів, масштабна реконструкція та модернізація обладнання, встановлене нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи. Все це – запорука надійної та безпечної експлуатації енергоблока у понадпроектний термін.

Процес продовження терміну експлуатації трьох енергоблоків Запорізької АЕС показав відповідальність, послідовне і зважене ставлення до проведених заходів не тільки персоналу станції, а й громадськості зони спостереження, органів місцевого самоврядування.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС буде приймати Державна інспекція ядерного регулювання України після вивчення та затвердження «Звіту з періодичної переоцінки безпеки». Але цьому передуватиме робота з населенням регіону розташування Запорізької АЕС шляхом проведення громадського обговорення та громадських слухань щодо можливості продовження терміну експлуатації ядерної установки енергоблока №4, як це було при ухваленні рішення про продовження експлуатації у понадпроектний термін енергоблоків №№ 1-3 Запорізької АЕС.

«В Україні, яка експлуатує 15 ядерних енергоблоків, інформаційно-роз'яснювальній роботі з громадськістю надається велике значення. Вона є важливою складовою при прийнятті державних рішень в атомній енергетиці. Враховувати думку населення регіону розташування при продовженні терміну експлуатації атомних енергоблоків зобов'язує чинне законодавство України», – зазначив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

В процесі продовження терміну експлуатації енергоблоків №№ 1-3 фахівцями Запорізької АЕС була проведена масштабна роз'яснювальна робота з населенням регіону розташування ЗАЕС з питань продовження терміну експлуатації енергоблоків.

За рішенням місцевих органів державної влади і самоврядування населених пунктів зони спостереження ЗАЕС були підготовлені і проведені зустрічі з громадськістю в форматі громадських слухань і громадські слухання в населених пунктах Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей.

Така ж робота з громадськістю регіону розташування атомної станції з питань продовження терміну експлуатації енергоблока № 4 Запорізької АЕС буде проведена в період з 02 липня по 15 серпня 2018 року. До місцевих органів державної влади і самоврядування населених пунктів зони спостереження ЗАЕС направлені листи з пропозицією визначити дату проведення заходів.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію