Діяльність

14.05.2018

Громадськість підтримує продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС

У місті-супутнику Рівненської АЕС відбулись громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадстроковий термін. Учасниками обговорень стали представники РАЕС, Вараської міської ради, виконавчого комітету, закладів освіти, дошкільних навчальних закладів міст, депутати та небайдужі мешканці.

11 грудня 2017 року закінчився проектний термін експлуатації енергоблоку №3 РАЕС (ВВЕР-1000). Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку буде приймати Державна інспекція ядерного регулювання України після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки.

Рівненська АЕС відповідно до чинного законодавства проводить громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадстроковий термін. Обговорення проходять в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження. Їхньою метою є реалізація права громадян і їх об'єднань на участь у розгляді питань й процесів прийняття рішень пов'язаних з використанням ядерної енергії, а також права на отримання повної та достовірної інформації про діяльність ядерного об'єкта.

10 травня у місті-супутнику Рівненської АЕС пройшли відкриті громадські слухання для мешканців м. Вараш. Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петро Кратік надав інформацію про історію зведення, становлення й розвиток підприємства, його досягнення, місце РАЕС у структурі компанії НАЕК «Енергоатом», ринкові відносини з ДП «Енергоринок» та внесок підприємства в економічний розвиток держави та регіону.

По завершенню презентації фахівці РАЕС відповіли на питання мешканців міста, представників влади та депутатів. Зокрема, тимчасово здійснююча повноваження міського голови Ірина Шумра озвучила питання про школу №6, будівництво якої було передбачено у 1986 році наказом Міністра енергетики та електрифікації СССР як розширення другої черги розбудови енергоблоку №4 РАЕС. Її будівництво повинно було закінчитися з введенням в експлуатацію блоку.

Депутат Вараської міської ради Степан Жданюк запропонував розглянути на заключних обговореннях з представниками усіх інстанцій питання фінансування будівництва об’єктів соціального призначення в м. Вараш та зоні спостереження РАЕС, перелік яких визначено Державною комісією з прийняття в експлуатацію блоку №4 РАЕС. На думку депутата владі міста-супутника та Рівненській електростанції у складі НАЕК «Енергоатом» необхідно об’єднатись у вирішенні даних питань.

Відповіла на озвучене питання начальник юридичного управління Людмила Смиковська. Вона зазначила, що у добудові школи №6, дитячої поліклініки, колектора, очисних споруд та доріг мікрорайону Ювілейний зацікавлені й працівники Рівненської АЕС. «Добудова усіх об’єктів, що зазначені у двосторонніх угодах включені в «Інвестиційно-довгострокову програму НАЕК «Енергоатом» до 2021 року», проте фінансування даної програми не закладене у тариф, який затверджує НКРЕКП. Зазначене питання постійно підіймається представниками Компанії, проте Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не враховує соціальну складову при затвердженні тарифу на електроенергію для НАЕК «Енергоатом». Вараш – місто атомників, працівники РАЕС – жителі міста, тому зацікавленість підприємства у вирішенні даного питання є безумовною, адже від цього залежить морально-психологічний клімат персоналу», - резюмувала Л. Смиковська.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію