Діяльність

31.05.2018

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС триває заміна конденсатора

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС триває об'ємна і технологічно складна робота з заміни конденсатора, яка триватиме до вересня 2018 року. За попередніми підрахунками реконструкція конденсатора дозволить підвищити коефіцієнт корисної дії четвертого енергоблоку.

Першими приступили до вирішення поставленого завдання працівники управління будівництва. З листопада по березень проводилися роботи з підготовки бетонної площадки, необхідної для демонтажу старого і монтажу нового конденсатора. «Модернізація - справа серйозна. Конденсатор - досить об'ємне багатотонне обладнання. Щоб його переміщати, на бетонну площадку встановлюються спеціальні конструкції, домкрати, лебідки, які також мають свою вагу, тому плита повинна бути міцною», - прокоментувала хід робіт майстер управління будівництва Валерія Потапова.

На сьогоднішній день розібрана стіна турбінного відділення, демонтовано вимощення, розвантажена спецостнастка і встановлені шафи з інструментами.

Фахівці багатьох підрозділів станції старанно підготувалися до реконструкції конденсатора і переконані в її успіху. Упевненості їм додає і досвід, отриманий в минулому році під час проведення аналогічного заходу на енергоблоці №3.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію