Діяльність

16.07.2018

Колегія Держатомрегулювання: Термін експлуатації енергоблока №3 Рівненської АЕС продовжено на 20 років

Колегія Держатомрегулювання: Термін експлуатації енергоблока №3 Рівненської АЕС продовжено на 20 років

Внести зміни до ліцензії РАЕС-3 на етапі життєвого циклу "експлуатація ядерної установки" до 11 грудня 2037 року - таке рішення було одностайно прийнято на сьогоднішній Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України, яка відбулась під головуванням очільника Держатомрегулювання Григорія Плачкова.

Відкриваючи засідання Колегії голова Держатомрегулювання Григорій Плачков зазначив: «Продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС здійснюється відповідно до Енергетичної стратегії України до 2035 року. Зауважу, що Україна має  позитивний досвід за цим напрямом - продовжено терміни експлуатації енергоблоків №1-2 Рівненської АЕС, №1-2  Южно-Української АЕС, №1-3 Запорізької АЕС».

У ході засідання Колегії начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Олег Зелений представив результати державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока №3 РАЕС. «Звіт з періодичної переоцінки безпеки блока враховує рекомендації МАГАТЕ та Venra. У Звіті не виявлено факторів, які могли б заперечити можливість експлуатації РАЕС-3 у понадпроектний термін», - наголосив Олег Зелений.

Заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання Валерій Бугай повідомив про результати двох комплексних інспекційних обстежень третього енергоблока РАЕС, які влітку 2018 року провела міжвідомча комісія, а також про аналіз матеріалів, які Інспекція отримала від НАЕК "Енергоатом" у повному обсязі, зазначивши, що Держатомрегулювання теж підтримує рішення про продовження ресурсу енергоблока №3 РАЕС до 2037 року.

У своєму виступі на Колегії генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин детально розповів про виконані заходи в рамках продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока №3 РАЕС. «Виконано повний комплекс робіт з перевірки технічного стану та модернізації усього обладнання, будівель та споруд третього енергоблока. Безпечна експлуатація у понадпроектний термін обґрунтована. У рамках виконання Комплексної зведеної програми з підвищення безпеки на третьому енергоблоці виконано 74 з 75 запланованих до ПТЕ заходів, виконання одного заходу завершується», - зазначив Павло Павлишин.

Він підкреслив, що колективом Рівненської АЕС, Дирекцією Енергоатома та відокремленими підрозділами Компанії, зокрема Атомкомплектом та Науково-технічним центром, підрядними організаціями виконано величезний обсяг робіт з продовження ресурсу блока. «П’ять років активної спільної праці великим єдиним колективом Енергоатома, Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ увінчалися позитивним рішенням щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №3 РАЕС на 20 років», - відзначив генеральний директор РАЕС.

У свою чергу президент Енергоатома Юрій Недашковський відзначив високий професійний рівень рівненських атомників, які отримають вже третю ліцензію, продовжену на 20 років. (У грудні 2010 року було прийнято рішення про продовження на 20 років ресурсу першого та другого енергоблоків РАЕС). 

Очільник Енергоатома подякував членам Колегії Держатомрегулювання за одноголосне рішення про можливість роботи третього енергоблока РАЕС у понадпроектний період. "Цьому рішенню передувала робота не лише безпосередньо на третьому рівненському блоці, а й на семи блоках, терміни експлуатації яких було продовжено раніше. Саме на РАЕС, на першому та другому блоках, було отримано перший досвід з продовження термінів експлуатації. Наразі, той обсяг заходів, який виконано на Рівненській станції у рамках підготовки третього блока до роботи у понадпроектний період є рекордним. Свідченням цього стала відсутність у ході сьогоднішнього засідання Колегії запитань, які зазвичай лунали під час прийняття рішень стосовно продовження експлуатації блоків АЕС", - підкреслив Юрій Недашковський.   

Підключення енергоблока №3 РАЕС до мережі заплановано на 24 липня поточного року. 18 липня у Києві відбудеться офіційне вручення оператору АЕС ліцензії на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблоку №3 РАЕС».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію