Діяльність

06.08.2018

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в громадських слуханнях в м.Нікополь

03 серпня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь в громадських слуханнях з громадськістю міста Нікополя для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Приводом для проведення громадських слухань послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС - 04.04.2018 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Зі вступним словом виступив секретар міської ради міста Нікополя Олександр Саюк, оголосивши присутнім тему і мету заходу.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС. З доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. У своєму виступі він надав присутнім інформацію про стан атомної енергетики світу і про роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканцiв зони спостереження станції, розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №4, про заходи з підвищення безпеки енергоблока, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження, а також представив інформацію про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Заступник начальника відділу супроводу звітів з аналізу безпеки Сергій Борсук коротко розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, розроблені звіти, так звані фактори безпеки, і комплексний аналіз безпеки.

В.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції, про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.

Слухання продовжилися виступами доповідачів - депутатів міської ради, представників громадських організацій м. Нікополь. Вони висловлювали стурбованість впливом атомної електростанції на здоров'я населення і стан навколишнього середовища зони спостереження і ратували за збільшення соціальних гарантій та надання додаткових пільг мешканцям цієї території.

Далі захід продовжився в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників зустрічі цікавили питання екології, якості медичного обслуговування в регіоні, питання кадрової політики, соціального захисту населення зони розташування атомної електростанції. Також обговорювалися питання безпеки виробництва та реагування в разі нештатних ситуацій, придбання та встановлення інформаційних табло на території міста і району, функціонування системи оповіщення. На всі питання були отримані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців станції.

Представники Запорізької АЕС подякували організаторам слухань за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи і можливості розвитку енергетики України тему продовження термінів експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС з громадськістю міста Нікополь.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію