Діяльність

07.08.2018

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Кам'янсько-Дніпровської об'єднаної територіальної громади

7 серпня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Кам'янсько-Дніпровської об'єднаної територіальної громади для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС - 04.04.2018 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Зі вступним словом виступив начальник управління роботи з громадськістю та ЗМІ Запорізької АЕС Сергій Шимчев, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що виконуються.

Головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків Володимир Гапонов розповів присутнім про стан атомної енергетики світу і роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканців зони спостереження ЗАЕС. Він ознайомив присутніх з результатами оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №4, а також надав інформацію про заходи з підвищення безпеки енергоблока, які вже прийняті і плануються до виконання в рамках продовження, про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Заступник начальника відділу супроводу звітів з аналізу безпеки Сергій Борсук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, про розроблені звіти, так звані фактори безпеки і комплексний аналіз безпеки енергоблока.

В.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції, про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.

Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, що проводиться на Запорізькій АЕС.

Далі зустріч з громадськістю Кам'янсько-Дніпровської об'єднаної територіальної громади продовжилася в форматі «питання-відповідь». Учасників зустрічі цікавили питання безпечної експлуатації атомної електростанції, світового досвіду продовження терміну експлуатації енергоблоків, використання палива Westinghouse. На всі питання були отримані вичерпні відповіді.

Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС з мешканцями Кам'янсько-Дніпровської об'єднаної територіальної громади.

У свою чергу мешканці Кам'янсько-Дніпровської об'єднаної територіальної громади подякували фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію