Діяльність

15.03.2017

Харківський політехнічний інститут готуватиме молодих фахівців для ЮУАЕС

14 березня в Южноукраїнську пройшли профорієнтаційні заходи Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»). Їх було організовано в рамках договору про партнерство та співпрацю в питаннях підготовки молодих фахівців для АЕС між вишами та НАЕК «Енергоатом».

НТУ «ХПІ» на зустрічах зі старшокласниками та випускниками чотирьох міських загальноосвітніх шкіл, гімназії і Державного навчального закладу «Южноукраїнський професійний ліцей» представляв доктор технічних наук, професор Юрій Ромашов. Під час діалогу з майбутніми абітурієнтами та їхніми батьками він розповів про умови вступу та спеціальності, які можна опанувати в стінах одного з найстаріших технічних вишів України, зокрема, на кафедрі парогенераторобудування, про можливості проходження виробничої практики та подальшого працевлаштування.

За інформацією Міжнародного кадрового порталу hh.ua Харківський політехнічний інститут входить до п'ятірки найбільш рейтингових вищих навчальних закладів України з точки зору працедавців. У грудні 2016 року він поповнив перелік вишів, з якими ДП «НАЕК «Енергоатом» уклало договір про партнерство та співпрацю в питаннях підготовки молодих фахівців для вітчизняних АЕС. «Цей договір дуже потрібний і корисний для наших студентів, - підкреслює Юрій Ромашов, - тому що роботу по закінченні навчання нині знайти досить складно. А тут ми бачимо зацікавленість НАЕК «Енергоатом» у кадрах для атомних станцій».

Сьогодні договори щодо партнерства в підготовці молодих фахівців-атомників укладено з Одеським національним політехнічним університетом, Вінницьким національним технічним університетом, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Національним університетом «Львівська політехніка», Українським державним хіміко-технологічним університетом,  Київським національним університетом ім. Т. Шевченка і Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».

У рамках тристоронніх договорів цільової підготовки майбутніх атомників для Южно-Українського енергокомплексу на нинішній момент отримують професію 85 студентів. Дотримання умов договору «АЕС-студент-виш» забезпечує їм гарантоване працевлаштування у ВП ЮУАЕС. А відмінні показники в навчанні надають право ще й на персональну стипендію Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом». 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію