Діяльність

07.04.2017

Енергоатом обговорив з вищими навчальними закладами України та Чехії питання підготовки кадрів для АЕС

Енергоатом обговорив з вищими навчальними закладами України та Чехії питання підготовки кадрів для АЕС

5-6 квітня 2017 року в Києві відбулася нарада з питань співробітництва НАЕК «Енергоатом» і вищими навчальними закладами (ВНЗ) України та Університетом Західної Богемії (Республіка Чехія) з питань підготовки кадрів для роботи на АЕС.

Метою проведення наради було визначення перспектив подальшої взаємодії між Енергоатомом та українськими ВНЗ, а також з Університетом Західної Богемії. У заході приймали участь перший віце-президент – технічний директор Компанії Олександр Шавлаков, керівники кадрового напрямку роботи Енергоатома і атомних станцій, представники профільних для ядерної галузі та інших зацікавлених українських ВНЗ, а також  Університету Західної Богемії.

Питання, з якими виступали доповідачі від Енергоатому стосувалися роботи Компанії з підготовки кадрів для АЕС, взаємодії з профільними ВНЗ, роботи зі студентами та освітніх програм Енергоатома для учнівської і студентської молоді.

Чеські гості – Ладіслав Чепічка, проректор Університету Західної Богемії     (м. Пльзень), та Ян Здебор, заступник декана машинобудівного факультету – зробили презентацію про свій навчальний заклад і про можливості співпраці з українськими партнерами.

У 2016 році Енергоатом у рамках взаємодії з чеськими партнерами направив до Машинобудівного факультету Університету Західної Богемії лист з напрямами можливої співпраці, в якому було запропоновано провести зустрічі з випускниками шкіл у містах-супутниках АЕС України та презентувати перспективи навчання в Чехії. Чеській стороні також було запропоновано організувати участь студентів і викладачів пльзеньского Університету в Літній ядерній школі-2016 Енергоатома, розглянути можливість укладення договору про співпрацю.

У квітні 2016 року Ян Здебор відвідав Запорізьку АЕС, де ознайомився з роботою навчально-тренувального центру, зокрема, з системою підготовки ремонтного персоналу ЗАЕС. У жовтні 2016 року декан Машинобудівного факультету Мілан Едл і Ян Здебор відвідали Южно-Українську АЕС. У місті-супутнику Южноукраїнську пройшли дні Університету Західної Богемії, а також відбувся «круглий стіл» з місцевими керівниками та спеціалістами з профорієнтації, працівниками міського центру зайнятості, управління молоді, спорту та культури, зустріч з батьками старшокласників і випускників, профорієнтаційні уроки в школах міста. Також у 2016 році студенти та викладачі Машинобудівного факультету Університету Західної Богемії взяли участь в Літній ядерній школі Енергоатома.

Підсумком наради стали рішення щодо укладання угоди про партнерство між Енергоатом та Університетом Західної Богемії. Компанія бачить партнерство в участі чеських студентів у Літній ядерній школі, участі представників Університету Західної Богемії в спільних заходах з адміністрацією АЕС в профорієнтаційній роботі, в можливості підвищення кваліфікації або навчання керівників та кадрового резерву Енергоатом на базі Університету Західної Богемії.

За підсумками наради було прийнято рішення щодо необхідності розроблення Положення про проведення практики студентів у Енергоатомі та рішення про розроблення вузами проекту Положення про літню ядерну школу.

З найближчих спільних заходів – дні Університету Західної Богемії на Южно-Українській АЕС, які заплановано провести ще раз у жовтні цього року.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію