Діяльність

18.09.2017

На Запорізькій АЕС створено постійну мережу сейсмомоніторингу

На Запорізькій АЕС створено постійну мережу сейсмічного моніторингу. Цей проект реалізований в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій, затвердженої Кабінетом Міністрів України. Він є одним з постфукусімських заходів, виконаних на ЗАЕС.

Після подій на АЕС Фукусіма на всіх атомних станціях світу були проведені стрес-тести з переоцінки безпеки. Така ж робота виконана на Запорізькій атомній електростанції. «З 2011 року ми почали займатися дообстеженням сейсмічності промислового майданчика Запорізької АЕС. І відповідно до затвердженого плану-графіку, узгодженого з Держатомрегулювання України, розробили та ввели в дію постійну мережу сейсмомоніторингу. Зараз оформлюємо документацію на її введення в дослідну експлуатацію», - розповів начальник служби експлуатації будівель і споруд Володимир Гавриляк.

Створення системи сейсмічного моніторингу - це масштабний проект, який триває протягом п'яти років. У ньому було задіяно багато проектних, наукових та підрядних організацій, а також персонал Запорізької АЕС.

Нова постійна мережа сейсмомоніторингу - це шість глибинних сейсмометрів, розташованих в 30-кілометровій зоні Запорізької АЕС, встановлених в таких селах як: Знам'янка, Дніпровка, Благовіщенка, Менжинське; біля Нікополя і Доброї Надії, недалеко від Марганця. Сейсмометри встановлені на глибині 50-100 метрів, в залежності від геологічного розрізу. Ще одна, сьома сейсмічна станція (поверхнева) - встановлена ​​на території Запорізької АЕС.

Система сейсмомоніторингу являє собою інформаційний інструмент, який вивчає джерела земних коливань. Сейсмометри зчитують інформацію усіх землетрусів на планеті, враховуючи, на якій глибині знаходиться епіцентр, силу його магнітуди, рівень сейсмічності хвиль, які доходять до території розташування промислового майданчика ЗАЕС.

Аналіз цієї інформації дозволяє зробити розрахунок сейсмічної стійкості будівель, споруд та обладнання Запорізької АЕС. Це вимога МАГАТЕ і вона особливо актуальна для забезпечення безпечної, надійної роботи станції.

Всі заходи проводилися під контролем представника заводу-виготовлювача з Великобританії. Великий обсяг робіт виконала служба інформаційних технологій ЗАЕС.

Сьогодні сейсмометри передають всі дані на різні адреси, в тому числі в інститут геофізики НАН України.

Теги: ЗАЕС, КЗПБНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію