Діяльність

21.09.2017

Новий програмно-технічний комплекс СНВО «Імпульс» підвищить безпеку четвертого енергоблоку ЗАЕС

На четвертому енергоблоці Запорізької АЕС приступили до налагодження обладнання нового програмно-технічний комплексу керуючої системи безпеки (ПТК КСБ) виробництва «Сєверодонецького науково-виробничого об’єднання «Імпульс». Даний комплекс замінив уніфікований комплекс технічних засобів (УКТС) на першій системі безпеки енергоблока №4 станції. Заміна обладнання відбувалась в рамках виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України.

Монтаж нового обладнання практично завершений, наладку виконує персонал ПАТ «Електропівденмонтаж-10», курують хід робіт фахівці Цеху теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ) ЗАЕС і представники «СНВО «Імпульс».

«Нове обладнання підвищить загальний рівень безпеки енергоблока за рахунок застосування більш надійної сучасної елементної бази», - зазначив старший майстер ЦТАВ Станіслав Хникін.

ПТК КСБ надає повну інформацію про роботу обладнання, дозволяє простежити, як формуються аналогові сигнали і проходять від датчика до виконавчого механізму. Вся інформація йде в цифровому вигляді. Комплекс дуже інформативний для операторів блочного щита (БЩ) і оперативного персоналу, який обслуговує енергоблок, так як надає набагато більше даних, ніж стандартний УКТС. Обладнання, поставлене «СНВО «Імпульс», має функції, яких не було в старому УКТС, наприклад, діагностику та архівування. Переглянувши архів, можна буде проаналізувати роботу обладнання за певний період часу.

В ході розробки ПТК КСБ були враховані світові тенденції зі створення аналогічних систем, а також пропозиції, які надходили СНВО «Імпульс» з боку фахівців українських АЕС.

ПТК КСБ відповідає нормативним вимогам України, а також положенням керівництв з безпеки МАГАТЕ, в тому числі щодо забезпечення надійності, дотримання принципу одиничної відмови, резервування, незалежності, контролю доступу до обладнання. Комплекс надійно захищений від кіберзагроз завдяки програмному забезпеченню, повністю розробленому фахівцями СНВО «Імпульс».

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію