Діяльність

23.02.2018

На Запорізькій АЕС ввели в дослідну експлуатацію мережу сейсмічного моніторингу

Служба експлуатації будівель та споруд (СЕБтаС) Запорізької АЕС завершила багаторічну роботу з введення в дослідну експлуатацію мережі сейсмічного моніторингу на Запорізькій АЕС. Мережа сейсмічного моніторингу Запорізької АЕС здатна реєструвати рухи землі в будь-якій точці планети.

Навколо майданчика в 25-кілометровій зоні ВП ЗАЕС встановлені сім сейсмостанцій, оснащених надчутливими датчиками фірми Guralp (Великобританія). Вони реєструють всі рухи землі, не лише в регіоні розташування станції, а й по всій планеті.

Для їх встановлення були споруджені свердловини глибиною від 50 до 100 метрів - в залежності від глибини залягання гранітних порід кристалічного фундаменту Українського щита, на якому розташована Запорізька АЕС. Сейсмометри встановлені в гранітні породи, що значно зменшує вплив зовнішніх факторів на такі датчики.

«Спостереження вестимуться весь період експлуатації станції, а в 2020 році за найбільш ключовими показниками потрібно буде звітувати перед Держатомрегулювання, - розповів виконуючий обов'язки начальника СЕБтаС Максим Гордійчук. - Всі документи, що стосуються введення мережі сейсмічного моніторингу в дослідну експлуатацію, були підписані в грудні минулого року, а весь поточний рік будемо пильно за нею спостерігати, щоб виявити можливі слабкі місця, і, якщо вони є, відреагувати і вдосконалити її функціонування».Теги: ЗАЕС, КЗПБНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію