Діяльність

14.03.2018

На енергоблоці №3 РАЕС успішно впроваджено систему автоматичного управління РДЕС

В рамках ремонтної кампанії на енергоблоці №3 Рівненської АЕС згідно з Комплексною зведеною програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків (КзПБ) успішно реалізовано один із заходів Програми продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 – «Модернізація системи управління резервних дизель-генераторів».

На сьогоднішній день на першому енергоблоці-мільйоннику РАЕС з метою продовження його життєдіяльності проводиться значний обсяг робіт із заміни обладнання на сучасні програмно-технічні комплекси. Зокрема, персоналом цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) та електроцеху спільно із підрядними організаціями на третьому каналі системи безпеки (СБ-3) енергоблоку №3 успішно виконано монтаж, пусконалагоджувальні роботи та введення в експлуатацію системи автоматичного управління резервної дизельної електростанції (САУ РДЕС).

САУ РДЕС - це одна з основних частин системи аварійного електропостачання всіх трьох каналів системи безпеки енергоблоку, що призначена для забезпечення автоматичного, ручного, місцевого та дистанційного автоматизованого управління технічними засобами РДЕС, захисту обладнання в позаштатних і аварійних ситуаціях, сигналізації, а також для забезпечення високої ефективності роботи даного обладнання, зменшення експлуатаційних витрат і рішення задач оптимального управління технологічним обладнанням та режимами роботи дизельної електростанції.

Модернізація САУ РДЕС являє собою заміну обладнання автоматики, вимірювальних каналів, релейного захисту, сигналізації та силового електроживлення трьох дизель-генераторних станцій ДГС-31, ДГС-32 та ДГС-33 і систем аварійного електропостачання споживачів другої групи надійності каналів безпеки СБ енергоблоку №3 РАЕС шляхом заміни обладнання і створення САУ РДЕС на базі сучасної мікропроцесорної техніки.

За словами начальника дільниці загальностанційних об’єктів ЦТАВ Миколи Ткача, роботи з модернізації та технічного переоснащення обладнання та систем спрямовані на підвищення рівня безпеки та покращення надійності роботи енергоблоку №3 РАЕС, що дозволить продовжити його експлуатацію у понадпроектний термін.

Процес модернізації обладнання на РДЕС-33 енергоблоку №3 було розпочато із будівельно-бетонних робіт у приміщенні електрощитової (будівництво капітальних стін, їх армування) під встановлення нового обладанання, що, у свою чергу, забезпечить відповідність вимогам кваліфікації на сейсмостійкість. Роботи проводилися підрядною організацією ТОВ «Промислові захисні покриття» (м. Бровари).

«Відтак, було замінено силове та електричне обладнання, кабельну продукцію, стенди та датчики контрольно-вимірювальних приладів (КВП). Датчики з дискретними сигналами замінено на аналогові, що дає можливість архівування технологічних параметрів ДГС при всіх режимах експлуатації. Це значно підвищує інформаційну підтримку дій персоналу під час проведення аналізу роботи обладнання та пошуку корінних причи (вихідну подію), яка призвела до несправності обладнання або його несанкціонованої роботи, - коментує Микола Ткач, - Також замінено застарілу систему автоматичного управління дизель-генератором на сучасний програмно-технічний комплекс (ПТК) виробництва харківського ТОВ «Вестрон». На ПТК САУ РДЕС встановлено шість моніторів з інтерактивними екранами, які у режимі реального часу дозволяють відслідковувати покази параметрів тиску, температури, обертів колінвала дизеля та стан обладнання ДГС. Наразі на РДЕС-33 завершуються роботи із вогнезахисту кабельної продукці, після чого в приміщенні електрощитової буде зроблено наливну підлогу».

Генеральним підрядником з монтажних та пуско-налагоджувальних робіт виступило ПрАТ «Техенерго» (м. Львів). Варто зазначити, що всі постачальники обладнання – українські підприємства, серед яких – харківські «Вестрон», «ЕлКор», «Манометр-Харків», а також «Термоприлад» м. Львів.

Разом із модернізацією САУ РДЕС проведено масштабну роботу із заміни насосів технічної води відповідальних споживачів, нові мають значно ширший перелік контролю технологічних параметрів: температури підшипників насосу, електродвигуна та його обмоток статора.

З 23 лютого після завершення ремонту, обладнання третього каналу системи безпеки, в тому числі і РДЕС-33, переведено в режим «чергування». Невдовзі аналогічні роботи з впровадження САУ РДЕС будуть реалізовані на першому та другому каналах системи безпеки енергоблоку №3 РАЕС.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію