Діяльність

14.03.2018

На енергоблоці №2 ЮУАЕС ведеться заміна розподільчих струмових збірок систем безпеки

На блоці №2 Южно-Української АЕС під час планово-попереджувального ремонту (ППР) ведеться заміна розподільчих струмових збірок (РТЗО - збірки розподільчі трифазні захищені односторонні) першого та третього каналів систем безпеки. Ця робота виконується в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КСПБ) енергоблоків АЕС. Стартувала реконструкція в лютому і сьогодні перебуває в активній стадії.

«Заміна збірок РТЗО - це робота, що визначає тривалість планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці, - коментує хід реконструктивних заходів начальник дільниці автоматики цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) ВП ЮУАЕС Сергій Бондарчук. - Наприклад, процес заміни збірок РТЗО триває майже два з половиною місяці лише на одній системі безпеки. А в нинішній ППР модернізація проходить одночасно на двох системах».

Нині практично завершено монтаж нових інтелектуальних електророзподільчих шаф виробництва ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Радій» на першому каналі системи безпеки - йде прокладка кабелю. 1 квітня планується розпочати прокрутку першочергової арматури. На 3-му каналі ведеться демонтаж кабелю, установка рам для шаф. У реконструктивних роботах задіяні підрядні організації, а персонал ЦТАВ спільно з електроцехом ведуть нагляд за процесом демонтажу, монтажу та наладки, а також несуть відповідальність за якість виконаних робіт і працездатність обладнання. Завдання структурних підрозділів атомної станції - по закінченні кожного етапу прийняти нове устаткування в роботу.

За словами С. Бондарчука, необхідність заміни збірок РТЗО систем безпеки другого енергоблока виникла в зв'язку з тим, що на сьогодні їхній ресурс вже вичерпано. Нові збірки РТЗО (ШЕР - шафа електрична розподільча) мають низку істотних переваг - вони вирізняються високою надійністю та великим обсягом діагностики. Кожного споживача або приєднання забезпечено функцією вимірювання струму, напруги, відключення автоматів і іншими функціями діагностики. Тобто зараз автоматично діагностуються будь-які несправності, що можуть виникнути при експлуатації  ШЕР систем безпеки.

Для персоналу ЦТАВ і ЕЦ робота з заміни збірок РТЗО не нова. Раніше аналогічні збірки було встановлено на всіх каналах систем безпеки першого енергоблока, згодом - на другому каналі другого блока. Проте, кожна масштабна модернізація вимагає особливої відповідальності та знань.

Підрядний і експлуатаційний персонал з роботою справляється добре. Зі слів С. Бондарчука, складність полягає в одночасному виконанні заходів відразу на двох каналах систем безпеки. Це вимагає точності в координації дій задіяних у процесі людей.

Встановлені раніше збірки РТЗО (ШЕР) на першому енергоблоці та на другому каналі системи безпеки блока №2 вже пройшли етап дослідної експлуатації і показали себе як обладнання з широкими функціональними можливостями, що вкрай важливо для безпеки енергоблоків. На черзі - третій «мільйонник».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію