Діяльність

03.04.2018

В Чехії успішно пройшло випробування нового обладнання за участю фахівця ЗАЕС

На майданчику заводу - виробника компанії SKODA JS a.s. в Чехії пройшли приймально - здавальні випробування «Системи запобігання раннього байпасування гермооболонки у разі потрапляння розплавлених мас активної зони з шахти реактора в канали поза гермооб'ємом». Впровадження обладнання для запобігання раннього байпасування є одним із заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій.

Обладнання призначене для енергоблока № 4 Запорізької АЕС. Таке ж обладнання вже введено в промислову експлуатацію на першому, другому і третьому енергоблоках. Аналогічна система буде встановлена під час ремонту на енергоблоці №4, а до 2020 року - на п'ятому і шостому енергоблоках.

Реалізація заходу під назвою «Запобігання раннього байпасування гермооболонки в разі потрапляння розплавлених мас активної зони з шахти реактора в канали поза гермооб'ємом» проводиться на Запорізькій АЕС вперше серед атомних електростанцій України.

Подібного досвіду в світі мало. Такі системи встановлені на двох енергоблоках АЕС Темелін у Чехії та на АЕС Козлодуй в Болгарії.

За словами учасника випробувань - провідного інженера цеху теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ) Запорізької АЕС Андрія Чепурних, під час приймально - здавальних випробувань була перевірена пред'явлена технічна та експлуатаційна документація, комплектність обладнання, маркування, геометричні розміри, маса і т.д. Всі процедури виконувалися відповідно до програми.

Нове обладнання надійде на Запорізьку АЕС у кінці квітня. В середині травня розпочнеться монтаж системи запобігання раннього байпасування гермооболонки.

Довідка: заходи, спрямовані на підвищення рівня безпеки герметичного огородження реакторної установки, почали здійснювати після аварії на японській АЕС Фукусіма.

Після того, як було проаналізовано світовий досвід підвищення рівня безпеки енергоблоків ВВЕР-1000, за основу взяли позитивну практику чеської АЕС Темелін, з таким же типом енергоблоків. Там, з метою підвищення захисної функції гермооболонки, встановили заглушки з тугоплавким наповнювачем.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію