Діяльність

30.05.2018

На Рівненській АЕС закуплено новітнє обладнання для хімконтролю

В рамках виконання заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки (КзПБ) та Програми продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Рівненської АЕС за кредитні кошти ЄБРР/Євратом закуплено два атомно-емісійних спектрометри з індуктивно-зв’язаною плазмою, виробництва американської компанії Thermo Fisher Scientific.

Метод атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно-зв'язаною плазмою (ІСП-спектрометрії) давно експлуатується в усьому світі і є найбільш простим, експресним, точним і чутливим, перевершуючи всі інші аналітичні методики.

Американська корпорація Thermo Fisher Scientific – відомий лідер світового приладобудування.  Компанія має більш, ніж 30-ти річний досвід у виробництві спектрометрів з індуктивно-зв'язаною плазмою, окрім того, спеціалізується на виготовленні різноманітного лабораторного обладнання для атомних електростанцій: іономірів, PH-метрів, титраторів. Компанія пропонує користувачам повний спектр високоякісних аналітичних приладів, а також програмне забезпечення, сервіси, витратні матеріали та реагенти для інтегрованих рішень лабораторних робочих процесів.

Офіційним представником компанії Thermo Fisher Scientific на території України є американська організація-постачальник Intertech Trading Corporation, яка надає повний комплекс послуг від поставки і запуску обладнання до навчання співробітників лабораторії, постановки методик відповідно до міжнародних і вітчизняних стандартів, сервісне гарантійне та післягарантійне обслуговування.

Атомно-емісійний спектрометр з індуктивно-зв’язаною плазмою iCAP 7000 – це новітній прилад, що має безкомпромісні можливості та унікальні характеристики, яких неможливо досягти при використанні будь-якого іншого обладнання стосовно елементного аналізу. Цей прилад дозволяє повністю реалізувати всі вимоги ДСТУ ISO 11885:2005, який діє в Україні та навіть перевершує їх. Індуктивно-пов'язана плазма характеризується високою стабільністю, низьким рівнем шумів і малою величиною фонового сигналу.

За допомогою закупленого обладнання на Рівненській АЕС буде здійснюватись контроль, зокрема: тяжких металів і іонів натрію під час вхідного контролю хімічних реагентів; масової концентрації продуктів корозії (заліза, міді, хрому, нікелю, кобальту) в контурних водах з метою прогнозування корозійних процесів; якості показників хімобезсоленої води для регулювання роботи хімводоочищення; показників якості розчинів електролітів для діагностування стану акумуляторних батарей; масової концентрації іонів натрію, солей жорсткості, кремнекислоти в робочих середовищах другого контуру АЕС, а також удосконалення існуючих технологій ведення водно-радіохімічного режиму і, як наслідок, мінімізація корозійних процесів і продовження терміну експлуатації; підвищення якості хімводоочищення і зниження надходження домішок у технологічні контури з добавленої води та хімічне оперативне визначення з високою точністю хімічного складу відкладень за різноманітними показниками.

Як зауважив начальник хімічного цеху Рівненської АЕС Анатолій Тихомиров, новітні атомно-емісійні спектрометри iCAP 7000 мають ряд значних переваг, які дозволять з високою точністю, більш детально та якісно проводити кількісний хімічний контроль технологічних середовищ, хімічних реагентів, відкладень з поверхностей технологічного обладнання енергоблоків РАЕС та експлуатаційний контроль кислотного і лужного електроліту акумуляторних батарей, які використовуються на атомній електростанції. «У березні фахівці водно-рідіохімічної лабораторії хімічного цеху РАЕС взяли участь у приймальних випробуваннях, які відбулись у м. Бремен (Німеччина). На сьогоднішній день на Рівненській АЕС проводиться вхідний контроль даного обладнання. На черзі – його встановлення та введення у роботу».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію